J. Bortkevičienė – Atsakinga tėvystė

Obuolys 2017m. Vilnius 254psl. ⭐5/5

Kokie esame mes, tokie bus ir mūsų vaikai, tad jei tėvai netinkamai išreiškia pyktį, netinkamai tarpusavyje bendrauja, vaikai darys tą patį.

Atsakinga tėvystė. Daug pasakantis pavadinimas ir taikliai apibūdinantis knygos esmę. Dar vienas kūrynys, kuris PRIVALOMAS atsiradus mažam žmogučiui.

Labai lengvai ir greit skaitoma, gal todėl kad parašyta paprastai ir suprantamai, be jokių specifinių terminų ar kokių įmantrių frazių.

Knygoje aprašomi visi pagrindiniai (ir tūrbūt daugiausia pastangų iš tėvų reikalaujantys vaiko augimo tarpsniai), tokie kaip pyktis, manipuliacijos, drausminimas, adaptacija vaikų darželyje ir t.t.

Autorė pateikia daugybę praktinių patarimų kaip vienu ar kitu atveju elgtis. Tad kiekvienas ras sau tinkamos situacijos sprendimo būdą.

Kas labai patiko, jog vaikų elgesys sulyginamas su suaugusiųjų ir pateikta labai daug įvairių gyvenimiškų nutikimų, kurie leidžia aiškiau suprasti kodėl vaikai vienaip ar kitaip pasielgia. O, žiūrint į pavyzdžius iš suaugusiųjų perspektyvos, atrodo, viskas taip akivaizdu. 🙂

Kodėl galima suvalgyti tik vieną saldainį, jei tėvai suvalgo po penkis? Vaikui labai sunku suprasti tokius dvigubus standartus.

Žinoma, vienos mintys atrodo savaime suprantamos, bet prisiminti ir pasikartoti jas tikrai verta.

Yra ir tokių autorės pasisakymų su kuriais aš nesutinku, pvz.: kad vaikus nuo mažens reikia pratinti pabūti atskirai nuo tėvų (vieniems). Visi vaikai skirtingi, vieniems dėmesys ir buvimas kartu su tėvais yra labiau reikalingas, kitiems mažiau. Tad manau reikia atsižvelgti į vaiko poreikius ir jokiu būdu nepradėti “pratinti vaikų būti atskirai”. Bet žinoma visi tėvai renkasi patys kaip auginti savo mažuosius. Tad kiekvienas atsirinks kas jam priimtina, o ką reikia praleisti pro akis.

Bet knyga tikrai labai patiko ir tikrai manau, kad nuolat bus ant mano miegamojo staliuko ir bus vis kartas nuo karto perskaitoma vis iš naujo ir iš naujo 🙂

Tiesa, dar vienas pastebėjimas – kartais atrodo, kad kai kurios mintys ir frazės jau skaitytos kitur, bet šiuo metu tikrai daug skaitau šia tema (tiek knygų, straipsnių, forumų), kad galbūt kai kurie pasisakymai ir kartojasi. Nenoriu pasakyti, kad tai kažkas blogo, tiesiog skaitant buvo apėmęs toks jausmas, kad kažkur aš tai jau mačiau. ☺

P.S. Atsiprašau, kad knyga tokia aplankstyta. Mano mažoji labai mėgsta ją pavartyti. 😁

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s