Sun Zi – Karo menas

Leidykla Obuolys 2014m Kaunas 127psl. 3/5

Šį kart apžvalga bus gan trumpa 🙂 Sunku kalbėti apie knygą, kuri nepatiko… Net delsiau tai daryti jau kurį laiką. Turint mintyje, jog ją perskaičiau dar vasarą, bet niekaip nekilo ranka prisėsti prie aprašymo. Tad gulėjo ji ant mano stalo kelis mėnesius ir vis badė akis, kol galiausiai neištvėriau 🙂 Juk vienu ar kitu atveju artėja Naujieji metai, o senų neatliktų darbų tikrai nesinori neštis į juos.

Seniausios pasaulyje Vadovo strategijos paslaptys. Veikalas kuriam jau apie 2500 metų (spėjama parašymo data 4-5a. pr. Kr.) Vien jau pagalvojus apie tai, kūriniui atsiranda didžiulė pagarba. Bet tik tiek ir teliko po jos perskaitymo. Beje skaičiau net du kartus, nes bijojau, kad gal ką praleidau ar tiesiog neįsigilinau. Bet nelipo ir viskas.

Knygoje Sun Zi mini pagrindinę vadovavimo kariuomenei problemą – kaip sukurti tvirtą organizaciją, kuri kontroliuotų drausmingą ir paklusnią kariuomenę. Ok, kaip ir viskas aišku. Knyga superinė žmonėms dirbantiems militaristinėje srityje. Bet dabar labai populiaru šią knygą dovanoti vadovams. Čia su mintimi, kad jie kurtų drausmingą ir paklusnią įmonę? Ar tikrai??? – norėtųsi paklausti visų tų dovanojančių. – Ar tikrai norit, kad jūsų vadovas kurtų tokią atmosferą darbe? Kažkodėl nemanau. 🙂 Gal anksčiau vis dar gajam įsitikinimui, jog vadovas, tai dažniausiai autoritarinio stiliaus žmogus, kuriam niekas neturi teisės prieštarauti. Tačiau dabar kai žmonės vertina labiau lyderius, nei diktatorius – šie pamąstymai sakyčiau gerokai pasenę.

 Žinoma, kai pagalvoji, jog šis veikalas davė pradžią ir turėjo didelės įtakos kariavimo istorijai, tai tikrai žavi. Ir tikrai tikiu, jog įkvėpė ne vieną žmogų! Bet deja šį kartą ne mane. Visos joje pateiktos mintys, jau senai virto daug tobulesnėmis teorijomis ir jos jau tikrai girdėtos ne vieną ir ne du kartus, tad kaip bebūtų gaila knygoje neradau nieko kas tikrai įkvėptu ar sudomintų kaip nauja ar neatrasta anksčiau.

Gal iš dalies kalti ir lūkesčiai, jog “kažkas va jau tokio ten tikrai bus”, bet skaitai ir niekas neužkabina. Tikiu, kad atsiras su manimi nesutinkančių, tad labai laukiu didžiausios kritikos mano nenuovokumui 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s