Marlo Donato Parmelee – Kerėpla

Alma littera 2012m. Vilnius 320 psl. ⭐ 5/5

Labai patiko! Lengvai skaitoma, su nuostabiu humoro prieskoniu ir tuo pačiu labai išsamiai atskleidžianti tikrąją situaciją žmonių susiduriančių su IS (išsėtine skleroze) – nepagydoma liga.

Tikra istorija, o tai suteikia dar daugiau žavesio. Asmeniškai labai mėgstu tokias ar bent paremtas tikrais faktais. Skaityti kur kas įdomiau. 😊

Knyga apie stilingą merginą Marlą, kuri su vyru persikelia iš Niujorko į Londoną siekti savo svajonės muzikos srityje, tačiau vietoje to ji turi „susidraugauti“ su netikėtai užklupusia liga. (Išsėtinė sklerozė (IS) yra dažniausiai netrauminė centrinės nervų sistemos, t. y. galvos smegenų ir nugaros smegenų, liga.) Prisipažinsiu, prieš pradėdama skaityti, nieko nežinojau apie šią ligą ir nenumaniau ko tikėtis. Dabar drąsiai galiu teigti, jog IS man jau ne naujiena.

Istorija pasakoja apie sunkumus su kuriais susiduria pagrindinė veikėja tiek dėl pačios ligos sukeltų skausmų, tiek dėl gydytojų nekompetencijos, tiek ir dėl aplinkinių reakcijos.

Patiko pagrindinė herojė ir jos valia nepasiduoti, tvirtai siekti savo tikslų ir gyventi normalų gyvenimą, kurį mes visi turime, tačiau dažniausiai patys jo neįvertiname.

Nors merginos gyvenimas klostosi ne taip kaip ji tikėjosi, bet tai jai netrukdo žiūrėti į gyvenimą su šypsena. Labai žaviuosi tokia jos savybe. Manau, tai parodo žmonių valią ir stiprybę, kurie ne tik nepasiduoda, bet sugeba įžiūrėti ir teigiamą pusę, kad ir kaip viskas blogai atrodytų. O sugebėjimas vietoje ir laiku pajuokauti – padeda istorijai sukurti ypatingą atmosferą. Autorė privertė, ne tik, kad nusišypsoti, bet ir nusijuokti.

Nė už ką neleisiu, kad šita liga sutrukdytų man gyventi taip, kaip noriu. Nė už ką neleisiu, kad ji man kliudytų vėl jaustis žavia raudonlūpe puošeiva.

Kas nepatiko? Tikrai niekas neužkliuvo. Ir tikrai su malonumu skaityčiau antrą kartą!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s