Tim Clayton & Phil Craig – Diana. Princesės istorija

Novelita 2013m. Vilnius 384psl. ⭐ 5/5

Velso princesė Diana – išskirtinė asmenybė, kurią žino turbūt kiekvienas (kas mažiau, kas daugiau). Apie ją išleista ne viena knyga, o jau net nekalbu apie filmus ar dokumentinias laidas, kurių tikrai apstu. Pasaulis ją dievino ir vis dar dievina. O kas ji buvo iš tikrųjų? Kokia buvo jos asmenybė? Ne ta, kuri ekranuose ar žurnalo viršeliuose, bet ta tikra žemiška ir paprasta. Kaži ar dauguma bent pagalvoja apie tai.

Prisipažinsiu, kad ir aš neperdaugiausia žinojau. Nelabai ir domėjausi jos biografija. Žinoma, žinojau kas ji buvo, kuo užsiėmė ir kaip susiklostė jos gyvenimo pabaiga. Tačiau mano nuomonę buvo suformavusios labai paviršutiniškos žinios, kurios nušvietė ją kaip gėrio įsikūnijimą, o visi kiti jos gyvenime dalyvavę žmonės, tarsi buvo nepastebimi stebėtojai iš šalies ir, gal net gi teigčiau, turėjo “blogiečių” etiketę.

Po šios knygos mano nuomonė gerokai pasikeitė. Ir sakyčiau, jog iš “Dianos pusės” perėjau į “princo Čarlzo”.

Autoriai tikrai įdėjo daug darbo ir atskleidė šydą parodydami abi puses – tiek jos (princesės Dianos), tiek ir jo (princo Čarlzo). Parodė, kad dėl iširusios santuokos kalti abu. Kad nei vienas nebuvo šventasis. Neslėpė ir tokių faktų kaip Dianos mokėjimą manipuliuoti žiniasklaida, apgaudinėjimus, nesukalbamą charakterį, nuotaikų kaitas, meilės paieškas ir abiejų pusių silpnybes.

Manau, kad ji visą gyvenimą liko pasiklydusi maža mergaitė, – Džozefas Sandersas.

Knyga man labai patiko. Išsamiai ir objektyviai pasakojama visa Dianos gyvenimo istorija be bandymų kažką apkaltinti ar pateisinti. Tiesiog parodoma ir žmogiškoji pusė, su visomis paslėptomis baimėmis ir užslopintais jausmais.

Velso princesė išliks visų atmintyje kaip neeilinė asmenybė, tik dabar dar turime galimybę žvilgtelėti į jos gyvenimą tarsi pro rakto skylutę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s