Gary Chapman & Ross Campbell – Penkios vaikų meilės kalbos

Alma littera 2017m. Vilnius 224psl. ⭐4/5

Tą dieną, kai sužinote, kad laukiatės, stojate į ilgalaikę tarnybą. Jūsų kontraktas yra aštuoniolikai metų, ir supraskite, kad ir po to keletą metų būsite “aktyvioje atsargoje”.

Ar žinote kokia meilės kalba kalba jūsų vaikas? Ar žinote, kad vaikams žodžis “myliu” nelabai ką reiškia? Kad daug svarbiau veiksmai? Ar iš vis, esate girdėję apie 5 meilės kalbas?

Aš tikrai nieko apie jas nežinojau. Bet dabar jau žinau! Ir labai dėl to džiaugiuosi.

Man labai patinka frazė “Jei vaikas elgiasi netinkamai, dėl to kalti tik tėvai!”. Nepamenu iš kur ji atsirado, bet manau, kad tai labai taiklus pastebėjimas. Ir ši knyga dar kartelį patvirtiną šį teiginį. Tad, mielieji, jei jūsų atžala elgiasi netinkamai, visų pirma perskaitykite šią knygą ir galbūt rasite ne tik atsakymą, bet ir kelią į savo vaiko širdį.

Beje knygoje ne tik kalbama apie meilės kalbas, bet ir apie vaiko pyktį. Kad tai yra natūrali emocija ir mes (suaugusieji) turime ne bausti už tai, o parodyti kaip su šia galinga emocija reikia gyventi, draugauti ir ją priimti. O kad tai galėtume padaryti, visų pirma turime patys to išmokti (jei kartais to neišmokome vaikystėje) 🙂 Autoriai pateikia ir praktinių patarimų kaip to pasiekti.

Labai norėčiau, kad esami ar būsimi tėveliai (ir ne tik) perskaitytų šią knygą. Manau jei visi vaikus augintų su tokiu požiūriu, koks pateikiamas, turėtume ne tik gražesnius santykius šeimose, bet ir laimingesnią visuomenę.

Kas užkliuvo:

  • vietomis norėjosi išsamesnio paaiškinimo ar temos aptarimo. Kaikurie teiginiai tiesiog paminėti be platesnio pagrindimo.
  • Dievo paminėjimas. Nors tai tik paskutiniame skyriuje ir kaip suprantu tikėjimas labai svarbus vienam iš autorių, bet man kažkodėl jis visai šioje vietoje netiko. O juk nevisi ir yra tikintys, tad manau buvo galima apsieiti ir be šito.

Knyga tikrai verta dėmesio. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s