Kitokios knygos

Kitokios – tai kokios? Turiu mintyje, visas kitas, kurios netelpa į tradicinės knygos aprašymą – elektroninės ir audio knygos (jei yra dar kažkokių, kurių nepaminėjau – prašau mane papildyti). Vienos iš šių dviejų “įdomybių” niekaip negaliu prisijaukinti. Tai – elektroninės knygos.

Nelimpa jos man, nors tu ką… Bandžiau jau ne vieną kartą, bet nemėgstu šio tipo knygų ir viskas. Net kai gyvenau Londone, mieliau rinkausi vežiotis paprastas knygas, nei skaityti kokiame nors elektroniniame prietaise. Kodėl pabrėžiau Londoną? Tie, kurie yra ten gyvenę mane supras 😊 O kitiems tiesiog paminėsiu, jog kai išeini iš namų su DIDŽIULE rankine būtiniausių daigtų visai dienai, tai toks jausmas, kad tempi visą lagaminą ir neštis dar ir knygą (kuri ne visada būna lengva) tikrai nėra didelis malonumas. Todėl labai patogu naudotis įvairiomis elektroninėmis skaityklėmis. Tačiau, kaip jau minėjau anksčiau, aš iš tų, kurios dar tempiasi ir paprastą knygą.

Neturiu nieko blogo prieš jas ir net manau, kad tai puikus pakaitalas tiems, kurie nemėgsta nešiotis sunkių knygų. Juk tiek ten, tiek ten, parašyti tie patys žodžiai. 😊 Bet turbūt esu per daug senamadiška šiuo klausimu. Ir taip, kiekvienas praleidžiame didelę dalį savo gyvenimo “įkrite” į telefonus, tad man asmeniškai norisi pabėgti nuo to, todėl knygos skaitymas, man kaip meditacija. Kai atsiriboji nuo visko ir visų, ir lieki su savo mintimis bei knyga rankose. Čia yra mano laimė ir mano džiaugsmas. O šito pakeisti aš nenoriu ir net nenoriu bandyti.

Tiesa, kita mano paminėta knygų rūšis, audio knygos, man paliko kitokį įspūdį. Šias knygas atradau visai nesenai…gal prieš mėnesį ar du. Visiems rekomenduoju prieš nuteisiant pabandyti 😉 Gal nebūčiau jų griebusis, bet tenka dažnai keliauti. Čia turiu mintyje būtent važiavimą mašina. Nuo vaikystės turiu problemą, automobilyje ar autobuse, negaliu skaityti. Mane tuoj pat supykina. Žinau žinau, šiais laikais yra vaistų tam. Bet stengiuosi jų nevartoti, nebent jau tikrai tikrai reikia. Tad paskutinės kelionės metu (iš namų vykau į Londoną, o tai yra 4val į vieną pusę) svarsčiau, jog būtų nerealu jei galėčiau skaityti. Juk iššvaistau tiek laiko be reikalo, kai tuo metu gal net įveikčiau kokią lengvą knygą. Ir prisiminiau, jog kažkada kažkas buvo minėjęs audio knygas. Pamenu, jog pagalvojau, kad tai dar blogiau nei elektroninės. 😁 Bet nusprendžiau išbandyti. Ir prisipažinsiu man TAIP patiko! Aišku, tam turbūt didžiausią įtaką turėjo mano pasirinkta knyga (kokia ji sužinosite kitame mano įraše 😛) ir, žinoma, pasakotojas,  kurio balso tembras labai svarbus, nes klausantis knygos temos neatitinkančio balso, turbūt ne tik, kad nejaustum malonumo, bet ir nebaigtum klausyti istorijos. Tad man manau pasisekė ir mane tikrai užkabino. Jau išklausiau kelias knygas ir manau, kad tai taps mano nuolatiniu užsiėmimu kelionių metu.

Tik niekaip neapsisprendžiu ar galima audio knygą laikyti, kaip perskaitytą? Logiškai mąstant, juk tu klausaisi jos, tai kaip ir ne tas pats. Juk filmą pažiūrėjus nesakai, kad neskaitysi daugiau knygos, nes jau kaip ir matei filmą… Bet iš kitos pusės, audio knygą išklausei būtent taip kaip ten parašyta. Tad skaityti dar kartą, kaip ir nesinori. Na tiesiog galvos skausmas.🤔 Ką manote jūs?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s