Sebastien Japrisot – Pinklės pelenei

Sofoklis 2016m. Vilnius 175psl. ⭐5/5

“Kvapą gniaužiantis detektyvas apie pavogtą tapatybę, apgavystes ir beribį godumą” – sakinys ant knygos viršelio. Ir aš su juo sutinku visu šimtu procentų!

Nuo pat pirmų puslapių, istorija įtraukia taip, jog iš kart supranti, kad knygos nepadėsi į šalį kol neperskaitysi iki pabaigos.

Pirmiausia užkliūva išskirtinis rašymo stilius (užkliūva – gerąja prasme 😊). Nors kiekvienas autorius turi savo braižą, bet šis gan ryškiai išsiskiria iš kitų – jokių bereikalingų aprašymų ar pamąstymų. Viskas “išklojama” tiesiai šviesiai ir be užuolankų. Turbūt dėl to knyga tokia plona (tik 175psl.), bet man patiko… labai patiko! Tiesiog “pagavo” mane nuo pirmų sakinių.

Kartą, labai seniai, gyveno trys mergaitės. Pirmoji buvo vardu Mi, antroji – Do, trečioji – La. …Pati gražiausia iš visų – Mi, pati protingiausia – Do, o La netrukus mirs.

Psichologinis trileris. Istorija apie beprotybę… kaip reikia nekęsti, norėti, pavydėti kitam, kad užsidėtum degantį drabužį sau ant veido?

Dvi merginos – viena miršta, viena išgyvena, bet praranda atmintį. Kuri yra kuri? Jei net išgyvenusioji nesupranta kas ji iš tiesų. Ar grįš atmintis? Ar paaiškės kas iš tiesų nutiko?

Pasakojama išgyvenusios merginos akimis, kai mintys šokinėja, trūkčioja, o kartais skrieja dideliu greičiu, kad atrodo nespėsi pagauti. Ta nežinomybė, baimė, tuštuma susipina į mistišką detektyvą (sakyčiau net aštraus siužeto triletį). Autorius žaidžia su skaitytoju kaip tik nori. Jau atrodo dėlionė pradeda dėliotis ir viskas tuoj pat vėl sumaišoma, tad iki pat galo nesi tikras dėl nieko. Įdomiausia tai, kad skaitytojas tarsi susitapatina su pagrindine veikėja. Ji nieko apie save nežino ir bando tai išsiaiškinti, kaip ir skaitytojas. Manau tas bendrumo jausmas suteikia kūriniui mistiškumo. O dar kai pagalvoji, jog viskas vyksta dvidešimto amžiais pradžioje, tai istorijai prideda papildomo žavesio. Žinoma, tai subjektyvi mano nuomonė, nes pastaruoju metu mane būtent domina šis laikotarpis. 🤗

Pirmasis šios knygos leidimas išleistas 1962m. Beje yra pastatyti ir keli filmai: 1965m ir 2013m. Tad dabar nekantrauju kaip noriu juos pamatyti. 😍

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s