Nicolas Barreau – Vieną vakarą Paryžiuje

Sofoklis 2016m. Vilnius 301psl. ⭐4/5

Le rêve est réalite – svajonė yra tikrovė.

Knyga užburianti savo prancūzišku žavesiu. Net ir knygos viršelis parinktas tiesiog nepriekaištingai.

Jau nuo pat pradžių, pakerėjo kalbos vaizdingumas ir grožis. Autorius studijavo grožinę literatūrą ir jos kalbą, tad nenuostabu, jog ir knyga parašyta tokia pat iškalbinga ir turtinga maniera.

Ne, prie šios knygos kava netinka. Tik vynas! (Gali būti ir nealkoholinis 😉) Baltas, skaidrus, lengvas kaip vėjas. Ir ne butelis, o taurė (Na gerai, gali būti didesnė nei įprastai vynui). Kodėl? Nes reikia ne gerti, o gurkštelėti, uosti, ragauti… kaip ir šią istoriją. Ji nėra kažkuom ypatingai užkabinanti ar įtraukianti. Bet… ji apgaubianti Paryžietiška ramybe, kvėpuojanti meile ir alsuojanti magija. Kažkuo ši knyga man panašėjo į kultinį kiną su Audrey Hepburn “Pusryčiai pas Tifany”. Ne dėl istorijos panašumo, bet būtent dėl tos magiškos ir stilingos auros.

Autorius gimęs ir augęs Paryžiuje, todėl ir jo kūriniai tiesiog alsuoja romantika ir meile. O kas gali atsispirti Paryžiaus kerams?

Tiesa, pradėjus skaityti, pamaniau, jog istorija banali, viskas paprasta ir iš kart aišku. Tad maloniai nustebau, kai paaiškėjo, jog klydau 🙂

Knygą galima lengvai perskaityti vienu prisėdimu, tai kaip vieno vakaro kelionė prancūziškos meilės beieškant. Tarsi mažas sumuštinukas, kuriais vaišinami ypatingi svečiai. Mažytis, kad užtenka vieno kąsnio jį nuryti, bet paliekantis malonų skonį gomuryje. Jie skirti ne valgyti, bet ragauti ir mėgautis. Kaip ir ši istorija. 🤗 Ragaukime, mėgaukimės ir nepaleiskime savo svajonių!

…, ar suaugti neišvengiamai reiškia atsisakyti savo svajonių ir uždirbti kuo daugiau pinigų.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s