Alain de Botton – Apie meilę

Metodika, 2012m. Vilnius 183psl ⭐4/5

Knyga, kuri mano namuose jau gan seniai, nuo 2012m. Pati negaliu patikėti, kad pirkau ją prieš šešerius metus 🙄 Na bet tokia yra teisybė ir deja tokių knygų (užsigulėjusių) yra tikrai ne viena. Gėda, bet bandau situaciją taisyti ir atsigriebti už ilgą nuskaitymo laikotarpį. 😊

Kas keista su šia knyga, jog kažkodėl puikiai prisimenu kai ją pirkau… Buvo graži saulėta diena Vilniuje. Užsukau į Sofoklio knygyną. Kaip tik buvo nuolaidos knygoms ir išsirinkau jų gan nemažai (turiu knygų kaupimo maniją) 😁 Šią išsirinkau, dėl jos filosofinių užuomazgų. Nieko nežinojau apie autorių ir net neskaičiau knygos aprašymo. Tiesiog tuo metu mane sudomino, jog tai bus ne romanas, o būtent meilės nagrinėjimas per filosofinę prizmę. Tad štai, po tokio ilgo laiko, knyga mano rankose ir jau perskaityta. 🌱

Dažnai esame priversti dalintis lovą su tais, kurie nesupranta mūsų sielos.

Iš pirmo žvilgsnio gan plona knygelė. Atrodo, pora valandų ir baigiu. Deja apsirikau. Užtrukau gerokai ilgiau.

Alain de Botton, autorius išleidęs gan nemažai knygų ir visos jos su filosofiniu nukrypimu. 😊 Jo rašymo stilius taip ir vadinamas – kasdienio gyvenimo filosofija (‘philosophy of everyday life ‘).

Gan paprasta ir vos ne kasdieniška istorija apie du įsimylėjusius žmones. Istorija paprasta kaip diena ir naktis, bet knygos mintis atskleisti meilės esmę per filosofinį lauką, tad autorius sumaniai pasakoja jaunų žmonių jausmų vingius, įterpdamas ir filosofines įžvalgas.

Knyga išties patiko, nes nėra “sauso” filosofavimo, o tiesiog labai įdomiai pateikta istorija, tuo pačiu supažindinant skaitytoją su įvairiomis teorijomis.

Nežinau ar žmogui jau susipažinusiam su filosofija artimiau bus įdomu, bet tokiem kaip aš, kurie nėra susidūrę su ja ir “draugauja” tik mėgėjiškai, knyga turėtų patikti. Na bent man ji patiko.

Greit nesiskaito, nes norisi įsigilinti į autoriaus išvedžiojimus ir tuo pačiu pažvelgti į viską iš savo pusės. Kaip pačią meilę suprantu aš? Kaip vienoje ar kitoje situacijoje elgčiausi aš? Kokios teorijos man yra artimos, o su kuriomis nesutikčiau?

Be visa ko, autorius ne susipykęs ir su humoro jausmu, tad skaitant teko ne kartą nusišypsoti.

“Ar negali išjungti to nepakenčiamo liurlinimo? – staiga pasakė angelas.

“Kokio nepakenčiamo liurlinimo?”

“Na, tos muzikos.”

“Tai Bachas.”

“Žinau, bet taip liurlina, kad trukdo skaityti Cosmo.”

Tad meilės istorija + filosofinis požiūris į atrodo kasdieniškas situacijas + humoro jausmas = puiki ir smagi knygutė!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s