Isabelle Fiemeyer – Chanel iš arti

Alma littera, 2014m. Vilnius 206psl ⭐5/5

Ji šaipėsi iš mados svyravimų, tikėjo vienu stiliumi, pastoviu ir nesenstančiu.

Kaip sunku aprašyti knygą, kai rašoma apie tokią asmenybę kaip Chanel. Ji tiesiog unikali savo sugebėjimais bei pasiekimais, tad automatiškai knyga apie ją tampa tokia pat nereali. Bet pabandysiu kritiškiau žvilgtelti į knygą, nepaisant pagrindinės herojės. 😊

Ši knyga, tai ne istorija, ne jos gyvenimas, ne pasiekimai ir ne mitai. Ji apie mažus, bet labai svarbius dalykus. Ji apie tai kas šiai išskirtiniai asmenybei buvo svarbu. Kokius daiktus ji brangino, o kokių nevertino. Apie daiktus, kurie buvo jos gyvenimo simboliai ir lydėjo ją diena iš dienos. Nuotraukos, papuošalai, knygos ir netgi baldai. Viskas kas pasakoja jos istoriją prisiliesdami prie jos asmenybės, jos vidaus, o ne prie mito, kurį ji kūrė apie save. Istoriją gali pasakoti viena, jos asmenybę gaubusios legendos – kita, tačiau manau asmeniniai daiktai parodo tikrąją ją.

Man visada smagu atrasti, jog daug pasiekę žmonės visada skiria daug dėmesio skaitymui, tai tarsi motyvuoja. Chanel šioje vietoje ne išimtis.

…skaitymas nuo vaikystės išliko jos aistra. Griebdavosi knygos, kai tik galėdavo, priešokiais, po pusryčių, o ypač vakarais.

Skaičiau šią knygą su didžiuliu malonumu ir lėtai, įsigilindama į kiekvieną smulkmeną.

Tiesa užkliuvo tai, jog knygoje daug pasikartojimų tiek pačiame tekste, tiek ir prie fotografijų. Atrodo, na juk jei jau vieną kartą parašyta, jog javai – vienas iš ją nuolat lydėjusių simbolių, tai gal to vieno karto ir užtenka? O čia tų pačių frazių galima aptikti ir vėl, ir vėl, ir vėl. Tas iš tiesų erzino. Na bet gal knyga labiau skirta vartyti kaip albumą, o ne skaityti nuosekliai. 😉

Bet kokiu atveju – ji nuostabi ir saugosiu ją savo bibliotekoje kaip vieną įspūdingiausių knygų. 💕

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s