Michal Tombak – Pagydyti nepagydomą

Leidykla Vaga 2013m. Vilnius 173psl. ⭐5/5

Pradėjau knygą su tokiomis mintimis: “Na ką, nusipirkau knygą prieš šimtą metų…vis dar neskaityta… labai abejoju ar bus įdomi ir tikrai kankinsiuosi kokią savaitę 🙄 … juk knyga apie ligas!!! Kas gali būti įdomaus 🙄 “
Neperdedu nei trupučio!
Tai vat. Startas toks. Skaitau. Pirmi 80psl. dingsta akimirksniu. Ir mano didžiai nuostabai, knyga man patinka! Netgi lekiu į parduotuvę pirkti citrinų! Kodėl? Skaitom knygą 😉 Arba parašykit man asmeniškai – išduosiu 😉

Kelios dienos ir knyga baigta. Galiu pasakyti tik Wow! Nerealiai! Ne tas žodis kaip patiko. Visko tiek daug.. išsamių patarimų, receptų! Bet gal nuo pradžių 🙂

Trumpai apie autorių. Michal Tombak – habilituotas mokslų daktaras, baigęs Maskvos universiteto Biologijos ir chemijos fakultetą. Dalyvavo daugybėje kelionių skirtų mokymuisi ir tobulėjimui bei mokslinėse ekspedicijose, kurios atvedė jį į Kiniją ir Tibetą. Čia iš tibetiečių vienuolių mokėsi apie jų tūkstantmečiais propaguojamą gydymą ir savaiminį gijimą. Autorius vaikystėje daug kentėjęs ir buvęs beveik paralyžuotas, ankstyvame amžiuje atliko išsamias Tibeto, Kinijos ir Rytų medicinos studijas. Prof. Dr. M. Tombak yra laikomas vienas iš žymiausių pasaulyje sveikos mitybos, kūno detoksikacijos, savęs išgydymo ir ilgaamžiškumo šalininkų.

Knyga “Pagydyti nepagydoma” tai tarsi enciklopedija apie ligas. Iš kur jos atsiranda, kaip veikia mūsų organizmą, kaip jas gydyti ir kokių rezultatų tikėtis. Svarbiausia, jog viskas parašyta paprastai, aiškiai ir be didelių išvedžiojimų, tad visa informacija ne tik kad nenuobodi, bet ir įdomi. Nereikia jokių specialių medicininių žinių, jog suprastum apie ką eina kalba. O autorius aptaria ir pačias baisiausias ligas, ir tokius negalavimus kaip plaukų slinkimą ar peršalimą. Tad kiekvienas ras sau naudingos informacijos.
Autorius pabrėžia sveikos gyvensenos svarbą. Moko kaip galima priversti savo organizmą patį kovoti su ligomis. Pateikia begale receptų. Ir kas man labiausiai patiko, jog visi receptai tokie elementarūs, jog net nesitiki – vaisiai, daržovės, minimali mankšta, buvimas lauke – tai pagrindiniai komponentai sveikam kūnui! Kai suvoki kiek nedaug pastangų reikia, tai net gėda pasidaro pagalvojus, jog menkiausiam peršalimui užpuolus griebiamės vaistų.
Tiesa autorius mini ir cukraus bei alkoholio naudą ;). Kaip pats cituoja Hipokratą : “Nuodai gali būti vaistais – viskas priklauso nuo dozės”
Iš ties be galo vertinga knyga, bent jau tiems, kurie domisi sveika gyvensena ir yra linkę ieškoti kitokių sveikatinimosi metodų, o ne aklai pasikliauti tradicine medicina.
Manau, tai nereali dovana savo artimiausiems. Nežinau ar šią knygą dar galima įsigyti knygynuose, bet aš einu ieškoti ir jei tik rasiu, būtinai nupirksiu savo šeimos nariams!

P.S. “Jaunystės eliksyras” – visi norime tokio daikto, o kad jį galime patys lengvai pasigaminti namie, niekas nežino. Autorius pateikia visą receptą. Nežinau kaip jūs, bet aš tikrai jį gaminsiu 😛

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s