Pamela Clarke Keogh – Audrey Style

Leidykla HarperCollins 1999m. USA 238psl. 🌟5/5

Ši knyga į mano rankas pateko visiškai atsitiktinai. Ne veltui tikiu, jog niekas nevyksta gyvenime be reikalo. 🙂 Radau ją antikvarinių daiktų parduotuvėlėje. Bet ne šiaip sau radau. Tą parduotuvėlę praeinu kasdien ir per metus laiko nebuvau nei karto įkėlusi ten kojos. Ir tą dieną, kai kažkodėl sugalvojau pažvelgti į jos vidų (net neužėjau, o tiesiog kyštelėjau galvą pro duris, tam kad apsižvalgyčiau), ant gretimai stovinčios kėdės, nuo knygų krūvelės viršaus į mane savo didelėmis akimis žvelgė ji – Audrey Hepburn. Toks jausmas, jog ne aš ją radau, o ji mane pastebėjo einant pro šalį. 🙂

Beje tą dieną buvo mano vienos iš geriausių draugių gimtadienis ir iš kart dingtelėjo mintis, kad tai bus geriausia dovana jai (ji kaip ir aš dievina knygas ir ypač apie madą). Tikiuosi, ji nesupyks, jog knygą aš taip pat perskaičiau… na bet negalėjau susivaldyti 😀

O dabar apie pačią knygą. Žinoma, ji nuostabi (turbūt ir negali būti kitaip, kai rašoma apie tokį asmenį kaip Audrey). Nors ji vadinasi Audrey Style, bet joje visas Jos gyvenimas, visi kino filmai (kuriuos PRIVALAU pamatyti, nes mačiau tik porą), Jos meilės ir nemeilės, Jos draugai ir šeima. Žinoma labai detaliai aptartas ir Jos išskirtinis tam metui stilius. Netgi Jos pomėgiai, gerbėjai ir nedarbinė veikla.

Tiesa, aktore ji neplanavo būti. Nuo 11 metų šokusi baletą, apie nieką daugiau ir nesvajojo, kaip tik būti primadona bei šokti nuostabiausiose pasaulio salėse. Stipraus charakterio ir užsispyrimo dėka pasiekė nepriekaištingą techniką, tačiau turėjo per ilgas kojas ir buvo per aukšta (aukščiausia klasėje), tad jos svajonei buvo lemta sudužti. Bet turbūt taip ir turėjo būti, nes vos 22 metų jau buvo suvaidinusi filmą nuo kurio prasidėjo Jos didžioji kaip aktorės karjera. Niekas nesugebėjo atsispirti Jos žavesiui ir šarmui. Visi Ją mylėjo ir dievino. O Ji labiau už viską mylėjo savo šeimą, savo gyvūnus, savo namus ir UNICEF veiklą, kuria užsiėmė paskutinius savo gyvenimo metus.

She was the first to make something that’s not sexy, sexy – Cynthia Rowley

Ne paslaptis, jog Audrey turėjo nepriekaištingą uoslę stiliui ir buvo (manau vis dar yra) stiliaus Ikona daugeliui. Knygoje labai detaliai aprašomas Jos stilius su konkrečiais pavyzdžiais kaip susikurti tokį įvaizdį. Net gi pateikiami ir Audrey makiažo variantai, bei nurodoma kaip juos pasidaryti, tad jei tik turite noro būti kaip Ji – pirmyn. 🙂 Nors pati Audrey visada pabrėždavo, jog neverta vaikytis madų, o svarbiausia gerai pažinti savo kūną ir atrasti savą stilių. Jos artimų draugų rate buvo tokie dizaineriai, kaip Ralph Lauren, Valentino, Ferragamo ir dauguma kitų. O Hubert de Givenchy buvo vienas iš geriausių Jos draugų lydėjęs ją visą gyvenimą. Buvo toks artimas jai, jog net buvo su Ja ir Jos šeima paskutinėmis Jos gyvenimo minutėmis.


Tokių žmonių kaip Audrey yra tik vienetai. Ne todėl, kad ji buvo įžymi aktorė, bet kokią turėjo širdį ir kaip troško mylėti bei skleisti tą meilę. Skaičiau jos istoriją ir negalėjau nesižavėti. Galiu drąsiai pasakyti, jog nuo šiol Ji viena iš mano mėgstamiausių visų laikų moterų.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s