M. Buckingham and C. Coffman – First, break all the rules: what the world’s greatest managers do differently

Leidykla Simon&Schuster 1999m. New York 271psl. 🌟5/5

Knyga išleista gan seniai ir prieš pradedant skaityti man automatiškai kilo klausimas ar informacija nebus “pasenusi”. Turint mintyje, kaip greit keičiasi verslo pasaulis, reikia pripažinti, jog tai kas veikė vakar, nebūtinai veiks ir šiandien, o jau net nekalbu apie rytojų. Bet knygoje pateikta informacija man pasirodė be galo įdomi ir net labai aktuali. Net pasigailėjau, jog niekas universiteto laikais nepasiūlė ir neužsiminė apie ją. Manau būtų tikrai pravertę mano profesinėje kelionėje.

Tad apie ką ši knyga ir kuo ji nusipelnė geriausio įvertinimo? The Gallup Organization – viena stambiausių rinkos tyrimus atliekančių organizacijų pasaulyje, atliko milžiniškos apimties tyrimą – tiksliau daug skirtingų tyrimų susidedančių iš įvairių aspektų, tokių kaip vadovų apklausos, darbuotojų apklausos, klientų apklausos) – siekdami sužinoti kokie veiksniai lemia talentingų ir gabių darbuotojų 100%-inį atsidavimą darbui, kokie motyvai juos laiko lojalius savo darbovietėm; kaip sukurti tokias darbo sąlygas, jog pritraukti ir išlaikyti geriausius darbuotojus? Tiesa verta paminėti, jog tyrimas užtruko nei daug, nei mažai – 20 metų. Tad galite spėti, kiek vertingos informacijos turi sukaupusi ši organizacija ir ši knyga tai tarsi surinktų ir išanalizuotų duomenų išvados.
Be aukščiau paminėtų klausimų, jie taip pat žiūrėjo kaip darbuotojai susiję su verslo produktyvumu, pelnu, darbuotojų kaita ir klientų aptarnavimu. Buvo nustatytas esminis jų ryšis ir pateikti pasiūlymai, kaip gerinant darbo sąlygas užsitikrinti, jog darbuotojai darytų tai kas jų jėgoms, kad būtų pasiektas optimalus darbo jėgos panaudojimas, pasiekti ir viršyti įmonių iškeltiems tikslams.

Daug dėmesio skirta aiškinantis kaip motyvuoti darbuotojus, jog jie dirbtų darbą kurį išmano geriausiai ir būtent liktų toje pozicijoje, kurioje jiems sekasi geriausiai, be beprasmio lipimo karjeros laiptais aukštyn. Žmonėms natūralu siekti vis didesnių tikslų ir neužsisėdėti vienoje vietoje ilgai, tačiau kaip sukurti tokias sąlygas, jog darbuotojas jaustųsi galįs tobulėti ir savo pozicijoje? Tai jau vadovo pareiga. Labai įdomus faktas – nustatyta, jog reikia 17,14 metų, jog žmogus pasiektų tobulumą (jei taip galima pasakyti) savo užsiimamoje veikloje.

…, for example, that it takes 17.14 years from your first piano lessons to your victory at the Van Cliburn, Tchaikovsky or Chopin piano competitions.

Tad jei norite, jog jūsų darbuotojai atitiktų aukščiausius standartus, jie turi išdirbti savo pozicijoje ne mažiau kaip 17 metų. Kaip tai padaryti? Atsakymai pateikti šioje knygoje. 🙂

Be darbuotojų klausimo, labai daug dėmesio skirta vadovams, nes būtent jie tiesiogiai susiję su darbuotojų pasitenkinimu darbu. Buvo apklausta net 80 tūkstančių vadovų (geriausių ir vidutinių), tam kad išsiaiškinti kuo vieni nuo kitų skiriasi, kaip mąsto, kaip elgiasi ir kokius sprendimus priima. Kaip jie atsirenka darbuotojus, kaip su jais bendrauja, kiek laiko skiria kiekvienam iš jų. Pateikti net konkretūs pavyzdžiai ir klausimai, kuriuos būtina užduoti darbuotojams. Manau, ši knyga tikrai verta visų vadovų dėmesio.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s