Apžvelgiant 2018-uosius metus

Na kaip be metų apžvalgos? 🙂 Aišku sausio vidurys gal ir nėra geriausias metas tam…bet juk geriau nei kovo vidurys ar ne? 😀

2018m geriausios knygos.
2018-ųjų geriausios knygos

Ilgai nevarginsiu pliurpalais, o tik apibendrinsiu tuos 2018m. Buvo geri knyginiai metai! Neturėjau kažkokio konkretaus tikslo perskaityti tam tikrą knygų skaičių, bet įveikiau 51 ir tuo labai džiaugiuosi 🙂 O labiausiai tai džiūgauju dėl to, kad visgi sugebėjau perskaityti tiek puslapių, jog kiekvienai dienai gavosi -+55psl. Kaip ir stengiausi šio principo laikytis, bet per galvą tikrai nesiverčiau. Tad net pati nustebau, jog pasiekiau tokio rezultato 🙂 Na šaunuolė aš 😀 O dabar gal pereikim prie tų geriausių 😉

P.S. Eiliškumas nėra svarbus.

1) Samanta Schweblin “Prieraišumo laisvė” (leidykla Sofoklis) Už tą paslaptingą, tamsią ir sukrečiančią istoriją apie motinos ir dukters ryšį, apie mažai liečiamą ekologijos temą, bei sugebėjimą taip perteikti pasakojimą, jog dar iki dabar jaučiu šios istorijos pulsavimą savo galvoje. Prikaustanti!

2) Renata Lazdin “Vienas vaikas – 7 intelektai” (leidykla Alma Littera) Už išskirtinį požiūrį į vaikus, bei norą suteikti vaikams patį geriausią startą gyvenime. Už švietimą ne tik vaikams, bet ir tėvams. Informatyvi!

3) Kazuo Ishiguro “Neleisk man išeiti” ( leidykla baltos lankos) Istorija apie žmogiškumą. Viena labiausiai mane palietusių knygų. Po jos negalėjau, kurį laiką nieko skaityti. Paliečianti!

4) Michal Tombak “Pagydyti nepagydomą” (leidykla Vaga) Be galo informatyvi. Už bandymą padėti geriau suprasti savo organizmą ir jį puolančias ligas. Pateikianti ne tik teoriją, bet ir be galo daug įdomių ir naudingų patarimų. Sveikesnė!

5) Umberto Eco “Fuko švytuoklė” (leidykla TytoAlba) Ne tik be galo intelektualus romanas, bet ir įtraukianti į nuotykių kupiną tamplierių “medžioklę”. Intelektualu!

Tiesa dar labai norėčiau paminėti kelias kitas knygas, kurios taip pat be galo sužavėjo: F. Scott Fitzgerald “Keista Bendžamino Batono istorija ir kiti apsakymai” (leidykla Sofoklis), Philippe Claudel “Brodekas” (leidykla baltos lankos) ir Joanne Harris “Šokoladas” (leidykla Sofoklis).

O jei klaustumėt kas nuvylė… tai išskirčiau tik vieną knygą, kuri tikrai sukėlė gan neigiamą emociją, tai Vaiva Rykštaitė “Trisdešimt”. Jei įdomu kodėl? Nuoroda čia .

Tai tiek tų geriausių 🙂 Jei kieno nors nuomonė skiriasi – labai laukiu komentarų 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s