Peter Wohlleben – Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį

Leidykla Kitos Knygos 2018m 251psl 4/5

Knyga pasaulėžiūrai plėsti. Lengvai skaitoma pažintinė knyga apie gyvūnus. Skaičiau ir galvojau, jog gaila, kad apie tai ką autorius rašo mums niekas nepasakojo per biologijos pamokas 🙂 Būtų buvę daug įdomiau 🙂

Tiesa autorius daug kur remiasi savo stebėjimais, o ne kokiais nors moksliniais tyrimais, bet man tai neatrodo kažkoks trūkumas, nes kai žmogus visą savo gyvenimą paskiria gyvūnams nori nenori, bet tiki, jog jis žino ką sako.

Nors labai didelių “stebuklų” iš knygos tikėtis gal nereikia, bet tikrai kiekvienas atras įdomių faktų, kurių lig šiol nežinojo.

Autorius daug kalba apie gyvūnų jausmus, jog jie mažai kuo skiriasi nuo mūsų. Aš asmeniškai niekada nemaniau, jog gyvūnai tai kažkokie “bejausmiai daiktai”, tad manęs nelabai ir nustebino, jog jie ir jaučia, ir susikalba, ir bendrauja, ir turi tokių pat baimių kaip ir žmonės.

Man patiko, jog autorius nebando įtikinti, jog baisiausia egzistuojanti rūšis yra žmonės. Iš kitų tinklaraštininkų atsiliepimų, buvau susidariusi nuomonę, jog bus bandoma įtikinti, jog esam nuožmūs viską niokojantys padarai. Tačiau autorius tik subtiliai primena, jog ir gyvūnus taip pat reiktų labiau gerbi ir atsižvelgti į tai kokias gyvenamas sąlygas mes jiems suteikiame. Dėl to labai džiaugiuosi, nes ir norėjosi knygos orientuotos į gyvūnus, o ne į moralizuojantį skaitinį apie žmogaus žiaurumą.

Mane patį labiausiai masina situacijos, kai nėra jokios įtakos, kai mes nei kenkiam gyvūnams, nei jiems padedam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s