Cornwall. The Minack Theatre. Land’s End. (Anglija)

The Minack Theatre

Šis unikalus teatras įsikūręs ant uolos krašto, tai kažkas nerealaus ir magiško. Gaila neturėjome progos pasilikti ir pažiūrėti kokio spektaklio, bet jei kada pasitaikys tokia proga – būtinai apsilankysiu dar kartą, nes tokia patirtis tikrai išskirtinė.

Be to, kad pats teatras nuostabioje vietoje, tai būtų nusikaltimas nepaminėti ir be galo gražaus paplūdimio (Porthcurno Beach) su tokiu skaidriu vandeniu, jog persišviečia taip tarsi jo nė nebūtų. Iš ties pasakiška vieta, kurioje norisi praleisti daug daugiau laiko nei keletą valandų.

Istorija

The Minack Theatre reiškia “akmenuota vieta”. Tai buvo idėja vienos įkvepiančios moters Rowena Cade. Ji pati suplanavo, finansavo ir jį savo rankomis pastatė kartu su savo sodininku per vieną žiemą 1931-1932m. Žinoma, pirmasis spektaklis vyko daug paprastesnėmis sąlygomis ir žiūrovams teko tenkintis sėdimomis vietomis ant žolės, bet užtai dabar tai labai populiari ir lankytojų iš viso pasaulio sulaukianti vieta.

Rowena Cade (photo from website http://www.minack.com)
Rowena Cade pati savo rankomis kūrė šį teatrą (photo from website http://www.minack.com)
Pirmasis spektaklis 1932m.

Land’s End

Vieta skirta ilgiems pasivaikščiojimams ir sulaukianti beveik 500 000 lankytojų per metus. Tiesa nerasite ten paplūdimių ar žmogaus rankomis kurtų kūrinių. Tai visiškai gamtai priklausantis kampelis su daugybę jį supančių legendų. Šioje vietoje yra užregistruota per 130 nuskendusių laivų (kiek dar yra nežinomų), o tai tik dar labiau žadina vaizduotę apie paslaptingąjį “žemės kraštą”. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s