Kati Hiekkapelto – Kolibris

Leidykla Sofoklis 2018m Vilnius 383psl 5/5

Ko gero vienas geriausių mano skaitytų detektyvų! Visiškai neradau prie ko prikibti, tad galiu drąsiai paantrinti savo jau išsakytą įvertinimą.

Aš gal keista detektyvų skaitytoja, bet juose visada ieškau kažko daugiau nei įprastos detektyvinės siužeto linijos. Ir savo didžiam pasitenkinimui šioje knygoje tai radau! Kartu su pagrindiniu siužetu gretimai einančią kitą pasakojimo liniją – tai imigrantų kelionę iš savo namų į Suomiją, susiduriamus sunkumus, nesugebėjimą (nenorą) prisitaikyti prie kitos kultūros. Nors pati autorė yra suomė, bet atskleidžia tokias opias problemas kaip rasizmas bei nesugebėjimas perprasti kitų kultūrų subtilybių.

Neatsitiktinai turbūt ir pasirinkta pagrindinė veikėja – Jugoslavijos vengrė Ana Feketė, kuri gauna tirti savo pirmąją bylą ir rasistą partnerį. Be galo stipri asmenybė, aštraus proto, bet kamuojama savų košmarų, bandanti pasikliauti savo nuojauta ir atkakliai įrodinėjanti, jog tai kad nėra suomė, tai dar nereiškia, kad galima su ja nesiskaityti.

Labai patiko nuoseklus rašymo stilius, neskubantis skaitytojo tempti kuo greičiau link finišo tiesiosios, o leidžiantis ramiai įsigilinti į smulkmenas, į veikėjų gyvenimus, tarsi supažindinant su jais ir leidžiantis įsijausti į kiekvieno asmenybę. Sudarantis realybės įspūdį – noriu pasakyti, jog byla nėra išsprendžiama per savaitę, kaip dažnai tenka matyti kituose kūriniuose ar kino filmuose, o parodomas tarsi tikras gyvenimiškas variantas, kur pareigūnų darbas išlieka darbu, o ne super herojų “pasirodymais”. Tas realybės prieskonis suteikė knygai išskirtinumo. O nuolat išlaikoma intriga, kuri atskleidžiama tik paskutiniuose puslapiuose, neleidžia skaitytojui atsikvėpti ir užsimiršti.

Puikiai sudėliotas tekstas ir minčių eiliškumas. Tikras malonumas skaityti!

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s