Yuval Noah Harari – Sapiens

Audio knyga iš audioteka.lt, trukmė 18h 33min 4/5

Įgarsino Rimantas Bagdzevičius

Kaip jau pavadinimas ir nusako, tai knyga apie žmonijos istoriją. Tiesa, ta istorija kitokia, nei mes ją girdėjome mokykloje (bent jau kaip aš ją prisimenu) – ne nuobodi, ne tokia visą apimanti iki begalybės kai turėjai žinoti kiekvieno nors truputį žinomesnio žmogaus pirstelėjimą. Ši – visai kitokia! Nors knyga nėra iš lengvųjų, bet tiek visko sužinai, kad reikia laiko visiems faktams suvirškinti.

Pasakojama žmogaus žiūrinčio į įvykius objektyviai ir vertinančio realiai. Tai knyga ne apie nusipelniusius žmones ir ne apie pamokslavimus “kad reikėjo pasimokyti iš praeities”. Tai istorija atskleidžianti paslapties šydą ir parodanti iš kur mes kilę, kas tokie esame iš tiesų, o kuo tikime, jog esame patys.

Pagrindinės pasakojimo ašys: kognityvinė revoliucija, Žemės ūkio revoliucija ir Žmonijos susivienijimas. Trys poliai kardinaliai pakeitę mūsų kaip žmonių rūšies egzistavimą ir atvėrę mums kelią į tai kas esame dabar.

Be galo patiko pirmoji knygos dalis ir paskutinė. Pirmoji – pati seniausia mūsų istorijos dalis, žinoma apgaubta didžiausios paslapties, tad automatiškai yra viliojanti. Vidurinioji – Žemės ūkio revoliucija – nebuvo tokia intriguojanti, gal dėl to, kad dauguma dalykų nebuvo nauji ar negirdėti, tiesiog pateikti kitokiu kampu. Na, ir žinoma, paskutinioji dalis leidusi į daugumą dalykų pažiūrėti iš kitos prizmės, pateikė tikrai įdomių įžvalgų. O svarstymai kas mūsų laukia ateityje, taip pat uždavė gan nemažai klausimų pamąstymui.

Apibendrinant pasakysiu, jog knyga tikrai verta dėmesio ir laiko! Tik aš be galo džiaugiuosi, jog ją klausiausi, o ne skaičiau, nes vietomis pagavau save mąstant, kad jei būtų tekę ją skaityti popieriniu variantu – būčiau užtrukusi daug ilgiau ir kaži ar nebūtų, tas ilgas skaitymas atėmęs malonumo, kurį gavau pasinėrusi į tokią daugybę istorinių subtilybių. Tad jei dar neskaitėte šios – pasvarstykite audio knygos variantą. Man jis tikrai pasiteisino su šia knyga 😉

P.S. Su kodu “SAPIENS” 30% nuolaida audioteka.lt šiai audio knygai (tik iki liepos 21d.) 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s