Matt Haig – Radliai

Leidykla Metodika 2013m Vilnius 320psl 4/5

Istorija, kuri mane pakerėjo.. padėjo įveikti skaitymo bloką ir privertė atkreipti dėmesį į šį autorių. Knyga, kurią galima skaityti iš kelių perspektyvų – tikrai įdomus pateikimas ir net žadina smalsumą ar tai autoriaus braižas, ar tik šio kūrinio? Teks skaityti ir kitas jo knygas – faktas! 🙂

Iš pirmo žvilgsnio, tai fantastinis pasakojimas apie vampyrų šeimą, kurie jau 17 metų stengiasi gyventi normaliai ir žmogiškai. Vaikai nė neįtaria, jog yra vampyrai, o tėvai diena iš dienos kovoja su vidiniais troškimais. Viskas einasi pusėtinai neblogai, jiems pavyksta įsilieti į vidutiniokų gretas ir laikytis nuošalyje nesukeliant nereikalingo dėmesio. Bet viskas pakrypsta blogąja linkme, kai paauglė dukra, užpulta bendramokslio, nesuvaldo viduje tūnojusio žvėries. Ir nuo tada viskas kūlversčiais lekia blogyn.

Tačiau po šiuo, tarsi mistiniu pasakojimu, slepiasi visai kas kita. Tai šeimos santykių, tėvų ir vaikų ryšio analizė. Ko tėvai gali atsisakyti dėl vaikų, dėl geresnio gyvenimo vizijos ir kiek melas yra pateisinamas (jei išvis pateisinamas). Ar gali susitaikyti su tuo, jog atsisakai svajonių tik tam, kad gyventum vidutinišką gyvenimą?

Santykių sintezė – kaip pasirinkimai nulemia dabartį. Kaip atsisakyta meilė vieną žmogų gali persekioti visą gyvenimą, o kitą įkalinti susikurtoje norimoje realybėje, kuri labiau panašėja į skaistyklą, o ne rojų. Ir tas skvarbus žvilgsnis į jausmus visiškai nustelbia vampyriškas dramas 🙂 kurios man čia asocijuojasi tiesiog su bet kokios kitos formos priklausomybe. O pasirinkta vampyrų prielaida tik tam, kad skaitytoją labiau sudominti bei sukelti intrigą (juk visi mėgsta istorijas apie vampyrus 🙂 ) . Kas autoriui puikiai pavyko!

Bet tos vampyrinės vingrybės man taip pat patiko! Net ir pabaiga! Nors ji gal ir nėra labai išskirtinė, tačiau šiai istorijai ji man tiko 🙂

Tad kiekvienas palei savo poreikius nuspręs iš kokios perspektyvos matyti šį kūrinį. O man jis LABAI PATIKO!

Kita vertus, jo kraujas atsiduoda senovinėmis šaknimis, per šimtus kartų nusitęsusia sunkia kova už išlikimą, jam negirdėtų protėvių aidas, įstabių, legendinių laikų pėdsakais, pirmapradžiais jo būties daigais.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s