The Subtle Knife: His dark materials TRILOGY, Book 2 by PHILIP Pullman

Audio trukmė 12h 30min Įvertinimas 3/5

Įgarsino Philip Pullman

Antroji trilogijos dalis. Su šia anksčiau neteko susidurti, tad su nekantrumu puoliau jos klausyti. Man tikrai patiko Philip Pullman sukurtas nuostabus magijos pasaulis pirmoje knygoje, tad norėjosi persikelti į jį ir šioje knygoje.

O čia laukė staigmena, nes vietoj vieno paslaptingo pasaulio, autorius “atidaro” duris į daugybę skirtingų. Čia jau yra ir mūsiškis, o greta, ir dar daugybė kitų paraleliai egzistuojančių, kažkuo panašių, kažkuo kitokių visatų.

Dar viena staigmena, jog pasakojimas pradedamas ne nuo mergaitės Lyros, bet nuo berniuko vardu Vilas.

Du vaikai, susitikę nepažįstamoje ir atšiaurioje vietoje tampa draugais ir pasiryžta vienas kitam padėti, kad ir kas benutiktų. Mane sužavėjo ta dviejų apleistų vaikų draugystė, tokia iš tų kurios egzistuoja tik vaikystėje, kai galvoji, jog tas žmogus bus tavo geriausias draugas amžinai.

Bet va čia atradau ir neigiamų “atspalvių”. Vianas iš pagrindinių veikėjų paskelbia karą dievui. Taip tiesiogiai nesakoma, jis vadinamas “Authority”, bet tai akivaizdu kai bažnyčia jam tarnauja. Šioje vietoje man pasirodė gal kiek jau per daug, o ir trūko kažkokio pagrindimo tarp to kaip tas veikėjas tapo didžiulės armijos vadovu 🤔

Be viso šito dar vienas man nuolat krintantis į akis aspektas – tai begalė istorijos dalyvių, kurių kartais atrodo tikrai per daug. Norėjosi nuoseklaus pasakojimo, o ne nuolatinio šokinėjimo tarp to ką kalba viena pusė, tuomet kita, tračia, ketvirta ir t.t. Pasakojimas automatiškai atrodo gerokai ištęstas.

O apibendrinant, tai ši knyga pasirodė kaip be pabaigos. Suprantu, kad yra ir trečia knyga, bet pirmoji buvo tarsi atskira istorija, su kulminacija, su pabaiga ir tik tuomet užuomina į sekančią dalį. O ši nuskambėjo, kaip pradėta ir pusiaukelėje sustojusi pasaka.

Žodžiu, ne mano mėgstamiausia dalis. Tad nieko nelaukusi griebsiu ir trečiąją dalį.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s