Niklas Natt och Dag – 1793

Leidykla Alma littera 2020m Vilnius 382psl

Šią knygą įsigijau vos jai pasirodžius. Autoriaus nežinojau ir neturėjau jokios priežasties tikėti, kad knyga man patiks, bet tas šeštasis jausmas kartais pataiko į dešimtuką ir šįkart neklydo! Turėjau nuojautą, jog detektyvas perkeltas į 1793m man patiks! Ir nesuklydau!

Užverčia knygą su šypsena. Pataikiau! Patiko!

XVIIIa Švedija. Detektyvas patraukęs dėmesį būtent dėl vaizduojamo amžiaus! Dievinu visokias tamsias istorines knygas (Šerlokas Holmsas skaitytas paauglystėje matyt padarė įtaką 🙂 ), o čia dar ir kraupi žmogžudystė! Net nepradėjus skaityti jau įsivaizdavau tamsias Stokholmo gatves, bei įtartinus užkampius pilnus šlitinėjančių vargdienių ir vietinių gyventojų su patamsėjusiais nuo ėduonies dantimis 😀 Na čia mano vaizduotė turėjo kur pasireikšti.

Žodžiu skaityti smagu, gyventi nenorėčiau 😀

Bet gal grįžkime prie istorijos. Parašyta atgaline eiga. Pradedama nuo 1793 žiemos ir to kaip aštraus proto, bet džiovos kamuojamas Sesilis Vingė ir berankis luošys,  nors neįtikėtinai stiprus, Žanas Mišelis Kardelis ieško atsakingų už jaunuolio žiaurų suluošinimą ir nužudymą.

Tuomet pasakojimas persikelia pora mėnesių į praeitį (1793 vasara). Pasakojimas tęsiamas apie jaunuolį ir jo patirtus nuotykius Stokholme paskutiniais nužudytojo gyvenimo mėnesiais. Šioje vietoje turiu stabtelėti ir paminėti, kad man pradžia istorijos pasirodė labai pažįstama… gal panaši į kokią kitą, ar matytą kokiame filme, bet kaip ir minėjau, skaitant neapleido nuojauta, jog aš jau žinau šią istoriją. Tačiau, oj kaip aš klydau… kas buvo toliau mane tikrai nustebino ir taip įtraukė, kad nesinorėjo knygos padėti į šalį.

Trečioji dalis skaitytoją nukelia į 1793 pavasarį ir taip keliaujama per istoriją, kol vėl grįžtama į pradžios tašką kai atsiskleidžia visa atomazga. Labai plėstis nenoriu, nes nenoriu gadinti skaitymo malonumo, bet tokios istorijos man LABAI patinka, tad tikiu, kad patiks visiems nors kiek prijaučiantiems istorijos kloduose pasiklydusiems žudikams 🙂

“Nekaltieji yra tokie tik todėl, kad nevalioja nusikalsti.”

Įvertinimas 4/5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s