Alice Hoffman – Praktinė magija

Leidykla Sofoklis 2021m Vilnius 256psl

Šią knygą pasiėmiau kartu vykstant atostogų ir tai buvo puikus sprendimas. Viskas ko reikia atsipalaidavimui: įtraukianti istorija, spalvingi ir ryškūs charakteriai, aistros dėl meilės, mirtis ir magija! Gal tik bėda, jog pradėjus skaityti nesinori knygos paleisti ir tie 256psl tiesiog sutirpsta akyse!

O kas dėl knygos – neabejoju, kad jos pristatinėti nereikia ir abi pagrindinės veikėjos Selė ir Džiuliana iškyla atmintyje kaip Sandra Bullock ir Nicole Kidman. Viena neįtikėtinai aistringa ir dėl meilės pasiryžusi bet kam raudonplaukė ir kita santūri, praktiška bei savo mergaitėms atsidavusi mama. Tikrai mažai kas nematė filmo pastatyto pagal šį kūrinį, o tiems kas vis gi nematė, tai pirmiausias rekomenduoju knygą, o po to filmą 😉 Jie šiek tiek skiriasi, tad nuobodu tikrai nebus 🙂

Filmas man labiau siejasi su magija, skraidančiomis lėkštėmis ir besisukančiomis šluotomis, o knygoje magijos mažiau. Čia daugiau gyvenimo, seseriškos konkurencijos, meilės bei draugystės. Žinoma, neapsieita be visa griaunančios meilės ir truputėlio paslapties, bet pagrindą man sudarė moterų santykiai ir jų troškimai. Pasiryžimas dėl meilės atsisakyti sveiko proto ir užmerktomis akimis nerti į savo susikurtą svajonių pasaulį (kuris, beje, dažniausiai neatitinka tikrovės).

“Nesvarbu, ką tau sako žmonės. Nesvarbu, ką jie galėtų pasakyti. Kartais privalai palikti namus. Kartais pabėgti – vadinasi, leistis teisinga kryptimi.”

Knygoje magija ne tokia tikra, tai labiau jausmas, viską apimanti ir kurianti gamtos jėga, atmosfera, susidedanti iš prietarų, užkalbėjimų ir gamtos reiškinių stebėjimo, o ne magiškų triukų. Čia magija vyksta ne pirštu pamojus, o įsileidus į širdį tikrąją meilę, pripažinus jog seseriška bendrystė svarbiau nei konkurencija, bei atleidus senas nuoskaudas. Tuo mane ši knyga ir sužavėjo – moterų, seserų, nepažįstamųjų vienybe.

Ar knyga patiko? Tikrai TAIP! Skaičiau, mėgavausi ir jau kaip minėjau, atostogoms tai tobula knyga. Bet kaip visada yra ir prie ko prikibti. Šįkart man užkliuvo du niuansai:

  1. nepatiko autorės rašymo stilius. Tiesiog ne mano. Istorijos pateikimas iš pasakotojo pusės tarsi neleido pažvelgti į veikėjų vidų. Toks jausmas, kad norėjosi “pasikapstyti giliau”, žvilgtelėti į veikėjų vidų, o ne tiesiog sekti veiksmą.
  2. pabaiga. Pasirodė tokia “skystoka”. Gal tai filmo įtaka, nes norėjosi kažkokios TOKIOS pabaigos, kad nustelbtų visą knygą, kad užverstum knygą ir sakytum WOW. Filme ji gerokai pakeista ir suprantama kodėl 🙂

Tad apibendrinant – imkit, skaitykit ir nerkit į magijos pasaulį (be burtų). Puiki knyga norintiems lengvo ir kiek įdomesnio kūrinio.

Įvertinimas: 3.5 / 5


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s