Helen Fielding – Bridžita Džouns. Pamišusi dėl meilės

Leidykla Alma Littera 2014m Vilnius 422psl

Knyga, kurios dėka neparašiau nei vieno atsiliepimo per pastarąjį mėnesį. Galėtumėte sakyti, jog galėjau rinktis kitą knygą jei jau su šia taip sunku… galėjau, bet nesirinkau. Kodėl? Nes jei nusprendžiau, kad atėjo šios eilė tai ir parašysiu. Va taip. Kartais tikrai būnu užsispyrusi iki negalėjimo. (Kartais net pati stebiuosi 🙂 )

O iš kitos pusės kodėl neturėčiau rašyti atsiliepimo šiai knygai? Juk ji tokia pat kaip ir visos kitos mano skaitytos (beje, puiki knyga). Gal ne tokia rimta, gal ne akiratį plečianti ir ne intelektuali, bet tai tikrų tikriausia KLASIKA. BRIDŽITA DŽOUNS.

O kodėl taip užstrigau? Atrodo, na ką dar galima protingo ar įdomaus parašyti apie šią asmenybę ar istoriją. Juk visi puikiai žinome kas tokia yra Bridžita. Gal ne visi iš knygų, bet tikrai iš filmų. Tad gal naujo nieko ir nepasakysiu, bet tai ką pasakysiu bus visiškai nuoširdu.

Taip aš mėgstu rimtas knygas, mėgstu klasiką, labiausiai mėgstu moderniąją literatūrą… Bet ši knyga mane privertė JUOKTIS. Verčiau puslapius ir juokiausi balsu (beje pastebėjau, kad aplinkiniams labai keista, kai žmogus skaitantis knygą pradeda garsiai juoktis 😀 ).

Tai ketvirtoji knyga apie Bridžitą Džouns. Moterį, kuri palaidojo savo gyvenimo meilę, yra vieniša mama. kuri ne tik turi problemų su savo svoriu, bet ir pasitikėjimu savimi. Moterį, kuri įžengia į vidutinio amžiaus tarpsnį, bet visomis jėgomis stengiasi atrasti save, sudėlioti savo gyvenimą į bent kažkiek tvirtesnius rėmus, atrasti savo moteriškumą, seksualumą ir galbūt vėl iš naujo pamilti.

Gal atrodo banaliai tie kilogramų skaičiavimai, žinutės tviteryje ir jaudinimasis dėl aprangos, bet parodykite man nors vieną moterį, kuri dėl tų kilogramų nesijaudina? Kuri nekritikuoja savęs ar nei karto nepagalvojo ar iš ties yra pakankamai gera mama? Visos mes tokios ir Bridžita yra visų mūsų atspindys – vienų ryškesnis, kitų gal tik tolimas šešėlis.

Skaičiau, šypsojausi ir juokiausi. Net panorau vėl pamatyti filmus, kuriuos jau daug kartų mačiau. Bet tai nesvarbu, nes Helen Fielding sukurta herojė ne tik praskaidrina dieną, bet paliečia ir sujaudina.

Tai tiek apie Bridžitą. Dabar ieškosiu visų istorijos dalių, nes mano bibliotekoje tikrai atsiras vietos ir šiai paprastai, bet įkvepiančiai asmenybei.

Įvertinimas 4/5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s