Clare Swatman – Kol neišėjai

20180508_1215244008563697196630144.jpg

Leidykla “Sofoklis” 2017m. Vilnius 334psl ⭐4/5

Knyga su nerealaus jaukumo ir švelnumo viršeliu. Švelni rožinė, šviesi kreminė – šios spalvos tarsi rėkte rėkia, jog istorija bus apie meilę. 💕

“Kol neišėjai” – gražus ir jautrus romanas apie meilę, netektį, skausmą ir viltį. Viltį, jog ir juodžiausią akimirką gali sužibti šviesos spindulėlis.

Pagrindinė veikėja Zoja (tiesa vardas tai man labai nepatiko, toks kažkoks erzinantis 😂 na bet negali viskas būti tobula 😊) netenka savo vyro nelaimingo įvykio dėka. Nepakeliamas skausmas, sąžinės graužatis už paskutinius ištartus žodžius ir sudužusios svajonės. Kai jautiesi taip, kad nori tik mirti, kartais nutinka stebuklai… Šiuo atveju Zoja gauna šansą praleisti kelias dienas su savo vyru. Ar tai ką nors pakeis? Ar pavyks jaunai merginai pakeisti likimą? O gal visa tai tik sapnas? Tik pasąmonės žaismas kylantis iš begalinės meilės ir negalėjimo priimti baisios realybės?

Tokios meilės kaip pagrindinės herojės gyvenime galima tik pavydėti. Bet kaip ir pas visus yra gerų, yra ir blogų akimirkų. Tokios istorijos priverčia permąstyti savo gyvenimą. Gal net ne priverčia, bet sudrebina širdį taip, kad norisi griebti telefoną ir skambinti visiems savo mylimiems žmonėms, sakyti, kad juos myli visa širdimi (nesvarbu ar tai tėvai, draugai ar tiesiog šuo 😊). Zoja turėjo šansą pakeisti tai kas buvo jos gyvenime negerai (bent jau bandyti pakeisti). Deja tokių galimybių realiame gyvenime mums nesuteikta. Yra tik vienas gyvenimas ir niekas neleis savo klaidų atitaisyti. Tad gal reikėtų į viską žvelgti paprasčiau ir vietoj to, kad iš mažmožių kurti dramas bei pykti, tiesiog į daug ką žiūrėti su šypsena.

Nors istorija ir nėra labai originali, bet parašyta labai gražiai, paliečiant svarbiausias vertybes, tokias kaip šeima, meilė, vaikai, draugystė, ir taikliai atskleidžiant jausmus, kurie aplanko pačiomis sunkiausiomis akimirkomis.

Net neabejoju, jog knyga tikrai patiks tiems kas mėgsta romantinias istorijas apie meilę. 🌹

P.S. O ar jūs tikite “antru šansu”, stebuklais ar tuo, jog galime pakeisti likimą? Ką atiduotumėte už galimybę grįžti į praeitį ir kažką pakeisti?

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s