J. K. Rowling – Haris Poteris ir Azkabano kalinys

Audio trukmė 12h 32min ⭐5/5 Įgarsino Stephen Fry

Tretieji magiškieji metai Hogvardso burtininkų mokykloje, ne ką mažiau įdomūs ir prikaustantys visą skaitytojų (šiuo atveju klausytojų) dėmesį.

Istorija tampa vis rimtesnė. Iš kalėjimo pabėga žiaurus žmogžudys. Niekas nežino kaip ir kodėl. Tik įtaria, jog jo taikinys yra Haris Poteris. Negana to, dar ir kalėjimo prižiūrėtojai (tikri blogio įsikūnijimai) nusitaikę į jį. Pirmą kart berniuko gyvybei kyla tikras pavojus ir jam teks su tuo susidurti akis į akį.

Ši knyga man patiko daug labiau nei dvi pirmosios. Kodėl? Nes prieš tai buvusios, buvo labiau primenančios pasakas su viską įveikiančiais vaikais. Niekas nemiršta, visus galima išgydyti ir visi gyvena ilgai ir laimingai.

Ši jau kitokia. Ir manau, čia ir yra autorės sėkmės raktas. Ji galėjo ir toliau leisti “vaikams žaisti žaidimus”, bet vietoje to jos istorijos auga kartu su jais. Haris jau nebe mažas berniukas ir čia jis pirmą kart patirią realų pavojų.

Labai įdomu stebėti kaip keičiasi herojų charakteriai, kaip formuojasi jų asmenybės, kaip jie priima sprendimus ir kaip klostosi jų santykiai. Tarsi ne kiek pati istorija įdomi, kiek pačių veikėjų gyvenimai įtraukia. Atrodo, jog su kiekviena knyga pažįsti juos vis geriau, tarsi susidraugauti su jais ir jau pergyveni dėl jų. Aišku, nesakau kad istorijos tėkmė nublanksta, tikrai ne! Autorė nepriekaištingai žaidžia smulkmenomis, užuominomis ir mane labai žavi jos sugebėjimas viską sudėlioti į vietas taip, jog nelieka jokių bereikšmių mažmožių – viskas turi savo potekstę.

Tad man knyga labai patiko! 😊🌾🌿

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s