Clare Swatman – Mamos paslaptis

Leidykla Sofoklis 2018m Vilnius 318psl. 3/5

“Mamos paslaptis” – jau antrasis Clare Swatman romanas. Pirmoji knyga “Kol neišėjai” buvo išleista 2017m taip pat leidyklos Sofoklis. Atsiliepimą apie pastarąją galite rasti čia.

“Mamos paslaptis”, tai istorija apie meilę, netektį, skausmą ir paslaptį. Paslaptį, sugriovusią gyvenimus, sukūrusią kitokią istoriją mergaitei, užvaldžiusią ir sujaukusią mintis artimiesiems. Tokios atskleistos paslaptys atneša ne tik trokštamą palengvėjimą, bet ir begalinį skausmą.

Pasakojimas pradedamas apie šeimą susidedančią iš trijų moterų: mamos ir dviejų dukterų. Mama jas visada labai saugojo ir stengėsi laikyti kuo arčiau savęs. Ypač vieną iš dukrų – Džordžę. Laikė taip arti, jog sugebėjo įteigti baimę skraidyti ir atgrasė nuo bet kokios minties apie keliones. Kodėl? Kodėl tik vienai iš dukrų? Tą jauna suaugusi moteris ir nori išsiaiškinti. Ką atskleis jos pastangos?

Be galo jautri knyga apie netektį ir kaip tai gali paveikti žmogų, ypač neturinčio artimųjų paramos. Apie motinos ir vaikų tarpusavio ryšius, ir kaip jie keičiasi aiškėjant užslėptoms tiesoms. Apie seserų artumą ir atsidavimą, nepaisant iškilusių rimtų nesutarimų.

Ir kas man buvo įdomiausia, tai keliama priešprieša – dvi moterys su savo nesuvokiamu skausmu. Viena kalta dėl kitos košmaro. Ir tarsi žinai kas neteisinga, bet kaip ir gaila pirmosios, tad kaip ir bandai pateisinti tai kas nutiko. Apima tokie dvejopi jausmai. Šis momentas man asmeniškai buvo labiausiai paliečiantis.

Ko pritrūko? Norėjosi labiau išbaigtų personažų ir gilesnio žvilgsnio į istoriją. Toks jausmas, kad truputėlį paskubėta su dėstymu.

Apibendrinant, galima laikyti šią knyga įdomiu, įtraukiančiu, bet lengvu skaitiniu. Tad puikiai tinka norint atsipūsti, neapsikrauti per daug rimta istorija, bet nenorint imti į rankas paprasto meilės romano. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s