F. Scott Fitzgerald – Keista Bendžamino Batono istorija ir kiti apsakymai

Leidykla Sofoklis 2018m. Vilnius 192psl. 🌟5/5

Viešai paskelbiu, jog F. Scott Fitzgerald nuo šiol mano vienas iš mėgstamiausių rašytojų! Ir neabejotinai ši knyga keliaus į mano geriausiųjų 2018m. sąrašą. O ar Jūs jau susipažinote su juo? Jei ne, tai manau nieko negali būti geriau, nei ši knyga! Kodėl?

Visų pirma, todėl kad skaitant apima toks jausmas, tarsi sėdi su draugu ir klausai jo pasakojimų. Lengvai, žaismingai, su šypsenėle lūpose. Vietomis pasijuoki, vietomis tik įsitempi ir gaudai kiekvieną žodį, jog neprasprūstų koks padūkėlis tau pro ausį. Klausai ir net neabejoji pasakojimų tikrumu. Tik linksi galva pritariamai ir lauki kuo viskas baigsis.

Antra, tai autoriaus iškalbingumas ir sugebėjimas net paprastus dalykus aprašyti taip, tarsi tai būtų didžiausias stebuklas. Tas žodžių žaismas, kurio buvo ne per daug, kad erzintų ir ne per mažai, jog kūriniui suteiktų žavesio.

… visuose kelio posūkiuose sutemos jau mieguistai žaidė šaškėmis su blėstančia dienos šviesa.

Nors visi apsakymai trumpi, bet pilni ryškių, išskirtinių ir netradicinių herojų. Visi savaip įtraukiantys ir nepaleidžiantys. Knyga vos 200 puslapių ir juose sutelpa 6 apsakymai, bet man asmeniškai nesinorėjo visko perskaityti per vieną dieną. Kaip tik atvirkščiai – po kiekvienos istorijos norėjosi padaryti pertrauką, atsikvėpti ir “suvirškinti”, tarsi kiekviena istorija būtų atskira knyga. Visi apsakymai labai skirtingi: vieni gyvenimiški, kiti su mistikos prieskoniu, tad turėtų tikti ir patikti įvairių žanrų mėgėjams 🙂 Tiesa visuose galima rasti kai ką panašaus – tai nuostabaus grožio merginą (dažniausiai aukštuomenės), be galo ją mylintį vaikiną, į kurį jo simpatija nekreipia dėmesio ir žinoma šokius. Toks įspūdis, jog autorius gyveno tame pasaulyje ir sėmėsi įkvėpimo savo kūriniams būtent iš to meto socialinio gyvenimo.

Šiaip nesu mėgėja apsakymų, nes juose man trūksta “gilumo”, išbaigtumo… Bet šie mane tiesiog sužavėjo 🙂 Tokiais atvejais pagalvoji – štai ką reiškia talentas.

Labai išsiplėsti nenoriu, nes ir pačios istorijos trumpos, tiesiog dar noriu paminėti, jog tai puiki atostogų knyga. Kai nereikia sėdėti įkritus į knygą ir pražiopsoti gražiausias atostogų akimirkas su pasiteisinimu “na juk dar vienas puslapis ir baigiu” 🙂 Kai vienu prisedimi perskaitai viena istorija ir gali eiti braidyti tarp šokančių bangų. Tiesiog tobula!

 

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s