Emily Holleman – Skęstantis karalius

Leidykla Sofoklis 2018m. Vilnius ⭐5/5

Skęstantis karalius – tai antroji autorės knyga ir toliau pasakojanti senovės Egipto istoriją. Šį kartą, tai Kleopatros valdymo laikotarpis. O veiksmas pasakojamas Kleopatros brolio Ptolemajo ir sesers Arsinojos. Tiesa, knygą galima skaityti nepriklausomai nuo to ar skaitėte pirmąją dalį, bet mano nuomone, tikrai verta pirma susipažintumėte su pirmąja, kurioje pasakojamas mažosios Arsinojos gyvenimas. Juk įvykiai ir išgyvenimai mums nutikę vaikystėje padaro mus tokius kokiais esame. Tad tam, kad būtų lengviau suprasti Kleopatros sesers būdą, geriausia tai padaryti sekant jos gyvenimą nuo mažų dienų. 😉

Jau versdama pirmuosius puslapius pastebėjau, jog knyga užburia ir įtraukia. Išdavystės, melas, žaidimai ir apgaulės. Vienas veiksmas veja kitą ir nejučia pradedi pasirinkinėti kurią kovojančių pusę palaikai. Kas siekia savo tikslų, o kas iškelia savo žmones aukščiau savojo ego? Tai tarsi “Sostų karai” tik egiptietiška versija. Įtampa išlaikoma iki pat pabaigos, tad istorija neleido atsipalaiduoti nei akimirkai.

Knyga pilna įvairiapusių charakterių: nuo savimi pasitikinčios, gudrios ir sumanios Kleopatros, ištikimos (tik klausimas kam?) bei atsidavusios Arsinojos, istorijoje žymę palikusio Julijaus Cezario ir silpno, bet visa širdimi trokštančio būti garbinamu Ptolemajo.

Automatiškai atsiranda simpatijos ir antipatijos. Man asmeniškai labai nepatiko jaunojo karaliaus Ptolemajo asmenybė – išpaikintas vaikas, be išskirtinių sąvybių, intelekto ar sugebėjimų. Tik svaičiojantis apie tai, kad jis karalius. Taip erzino tas jo silpnavališkumas 🙄 Bet tenka pripažinti, jog autorė puikiai atskleidė kiekvieną asmenį ir jo bruožą, jog tiesiog negali likti abejingas.

Tikrai labai įdomus kūrinys. Tiesa, šioje knygoje veiksmo daug daugiau nei pirmojoje, tad susidaro įspūdis, jog pirmoji buvo nedrąsus autorės bandymas, bet antroji tai jau parašyta su didžiu pasitikėjimu. Glaustai, nuosekliai ir vaizdingai. Kažkur mačiau, jog autorė dirba ties trečiąją knyga. Tad aš jau laukiu nesulaukiu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s