Anželika Liauškaitė – Netobula moteris

Leidykla Obuolys 2015m. Kaunas 158psl ⭐3/5

Knyga su vienu iš gražiausių viršelių. Bet deja ne su įspūdingiausiu turiniu. Ir prisipažinsiu pirkau ją dėl viršelio 🙂 Tikrai tikrai… net neskaičiau anotacijos apie ką ji. Ir kiek teko susidurti su kitų atsiliepimais, tai daugelis vadovavosi panašiais jausmais. Žemai lenkiu galvą viršelio iliustratorei Anya Dee. Jos darbai man išvis kažkoks kosmosas  (gerąja prasme). Tad nesigailiu įsigijusi ir knygos, ji tikrai papuoš mano knygų lentyną. O dabar apie turinį.

Kai tik įsigijau šią knygą, tai stačia galva puoliau skaityti. Tiesa tą kartą įveikiau gal kelias dešimtis puslapių ir mečiau į šalį kaip nevertą dėmesio. Didžiausia problema manau buvo – viltys. Kai matai tokį įkvepiantį viršelį, tai kažko stebuklingo tikiesi ir iš turinio. Turiniui nepateisinus vilčių, automatiškai knyga nurašoma.

Antras kartas buvo sėkmingesnis. Jau žinojau ko tikėtis ir ko nelaukti. Žinojau, kad tai ne istorija, ne romanas, o laiškai. Laiškai sau ir kitiems (gal labiau kitoms). Šį kart bandžiau įsiklausyti į autorės žodžius ir juos priimti atvira širdimi.

Visi laiškai kupini moteriškumo, pilni emocijos, jausmo ir vidinės dramos. Skaičiau ir bandžiau juose ieškoti savęs. Kažkiek pavyko, kažkiek ne. Taip, yra laiškų, kurie atviri, kupini intymumo. Taip, autorė rašo gražiai, vaizdingai ir tikrai plunksną valdo lengvai. Bet deja ne visi laiškai mane įtikino. Kai kuriuose atrodo, jog mintys šokinėja ir neišgvildentos iki galo, o kiti tokie “na reikėjo kažką parašyti”. Keli laiškai visai nepatiko. Toks įspūdis, jog jie rašyti draugei. Viskas su tuo gerai, bet tai toli gražu ne knygos vertas rašinys. 🙂

Nors knyga ir nesužavėjo, bet manau, jog autorė tikrai sudėjo daug savęs į šiuos laiškus ir tai galima jausti. Už tai ir už nerealiai įgyvendintą vizualizaciją galima tik pagirti!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s