Isabelle Filliozat – Viską išbandžiau

Baltų lankų leidykla 2018m Vilnius 171psl. ⭐5/5

Isabella Filliozat – daugiau nei 30 metų dirbanti su vaikais psichoterapeutė bei dviejų vaikų mama. Propaguoja pozityviąją tėvystę ir mano, jog vaikų elgesys, net gi pats ekstremaliausias, pirmiausia tenkina jų augimo poreikius ir kai tai supranti, pasidaro daug lengviau su jais bendrauti.

“Viską išbandžiau” – tai dar viena puiki knyga tėveliams auginantiems 1-5m vaikučius. Ypač tiems, kurių mažieji pasižymi “audringu” charakteriu ir tiems, kurių dar tik laukia šis “smagusis” laikotarpis.

Ši knyga suteikia žinių leidžiančių suvokti, kas dedasi tuose mažose galvelėse ir kodėl vienu metu jie ima elgtis taip, o ne kitaip. Nagrinėjami sudėtingiausi vaiko raidos etapų momentai pasireiškiantys frustracija, tantrumais ir melu. Kaip tėvams su tuo susidoroti ir svarbiausia, kaip padėti patiems vaikams geriau save suprasti. Prie išsamių mokslinių paaiškinimų, pateikiama ir daugybė nuotaikingų paveikslėlių leidžiančių pažvelgti į situaciją kitu kampu. Tai tarsi pradžiamokslis tėvams, visų pirma apie tai kaip veikia vaikų vidinis mechanizmas ir kaip tėvai (būdami protingos mąstančios būtybės 🙂 ) turėtų elgtis ir reaguoti. Skatinama atsižvelgti pirmiausia į vaiko poreikius ir nepamiršti, jog tik savo pavyzdžiu juos mokome.

Labai patiko tai, jog viskas surašyta labai nuosekliai. Ne tik kiekvienas vaiko gyvenimo tarpsnis aprašytas atskirai, bet ir knygos pradžioje yra pateikiamos gairės kaip knyga reiktų naudotis. 🙂 Labiau aiškesnio ir įdomesnio informacijos išdėstymo turbūt net negali ir būti. Tad net ir tie, kurie nėra linkę daug skaityti, drąsiai galės atrasti sau naudingos informacijos be didelių pastangų.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s