Samanta Schweblin – Prieraišumo laisvė

Leidykla Sofoklis 2018m Vilnius 126psl. ⭐ 5/5

Tai keletas valandų nepertraukiamos kelionės, po kurios lieki giliai sukrėstas. Bent jau man reikėjo laiko viskam “suvirškinti”. Tokia keista būsena apima, jog net nežinau kaip ir paaiškinti. Istorija tikrai paliečia.

Novelė pasakoja apie jaunos moters ir berniuko pokalbį, kurio metu ir rutuliojasi visa istorija. Keista, paslaptinga, kažkiek mistiška, su beprotybės prieskoniu. Nors viskas atrodo kaip scena iš kokio siaubo romano, bet autorė puikiai suveja į vieną neįtikėtiną istoriją, taršos problemą ir šeimos dramą (mamos ir vaiko ryšio glaudumą).

Atrodo tokie kasdieniški klausimai, kaip tarša, apie kurią kalbama vos ne nuolatos. Tėvų ir vaikų santykiai, tai iš vis diskutuotinų temų sąraše užima pirmaujančias pozicijas. Bet kaip visa tai kartu sujungti ir padaryti vos ne siaubo istoriją? Autorė nepriekaištingai puikiai jaučia kur ir kada “timptelti”, jog pasijustum nejaukiai.

Tiesa autorė palieka daug vietos fantazijai, tik užsimindama, bet neišrutuliodama iki galo daugybę klaustukų (kas tos kirmėlės, kas iš tiesų tas Deividas ir t.t.). Tai kartu ir intriguoja, bet ir palieka vietos pagrindinėms paliestoms temoms.

Asmeniškai mane labai palietė, tas aprašomas vaiko ir motinos ryšys. Gal, kad mano dukra dar maža ir jis pas mus labai stiprus, tai automatiškai tai priimu labai jautriai. Kaip knygos aprašyme ir teigiama, “tai pasakojimas apie baisiausius tėvų košmarus”. Taikliau pasakyti ir negalėčiau.

Tikrai išskirtinis kūrinys. O kadangi savo apimtimi labai jau trumpas, vos 126psl., tai tiks ir tiems kas neturi laiko knygoms 😉

Dar viena autorė į mano favoritų sąrašą!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s