Wells (Anglija) – vis dar man vienas gražiausių miestelių

Neplanuotai, bet šį miestelį aplankėme lygiai po metų 🙂 Per metus laiko teko aplankyti ne vieną gražią vietą, bet šis miestelis iki šiol man vienas įspūdingiausių. Tiesa šį kart pavyko padaryti keliomis nuotraukomis daugiau nei pernai, tad dalinuosi 😉

Pirmiausia, žinoma, lygių neturinti katedra. Tikrai kerintis statinys! Pradėtas statyti 1175m. ir tai pirmoji angliška katedra pastatyta pilnai išpildant gotikinį stilių. Idėją iš Prancūzų atsivežė vyskupas Reginald de Bohun. 300 iš pastatą puošiančių statulų vis dar išlikusios nuo viduramžių laikų.

Reikia atskirai paminėti patalpą kuri vadinasi Chapter House ir laiptus vedančius į ją. Ši vieta pati populiariausia ir labiausiai fotografuojama 🙂 Neatsispyriau ir aš įamžinti šio grožio 🙂 Ši vieta baigta 1306m ir atnaujinta 15 amžiuje. Populiari tuo, jog čia buvo “įtakingiausiųjų” asmenų susitikimų ir pasitarimų vieta. Visi susitarimai, nutarimai (slapti ir ne) buvo priiminėjami būtent čia.

Taip pat negalėjau neaplankyti ir vienintelės iš viduramžių laikų likusios Vicars’ Close. Tai vienintelė tokia išlikusi nepakitusi visa gatvė ir ji tokia vienintelė Anglijoje. Tiesa visi namai gyvenami. Bet išorinis vaizdas – nepasikeitęs.

Ši gatvė įkurta 1348m vyskupo Ralph of Shrewbury. Jis ją pastatė 42-iems katedros chore giedojusiems vyrams. Tad gatvę ir sudaro 42 namai bei salė, kurioje visi giedotojai buvo maitinami. O dar 15 amžiuje buvo įrengti sodeliai prieš namus ir pastatytas gatvę ir katedrą jungiantis praėjimas.

Dar viena labai įžymi vieta – Bishop’s Palace (Vyskupų rūmai). Tiesa kaip ir pernai taip ir šį met nuvykome per vėlai ir jie buvo uždaryti. Tad tik kelios foto iš juos juosiančio kanalo. (P.S. Daugiau foto yra pirmajame įraše apie Wells miestelį. Nuoroda – https://knygugurmane.com/2018/05/06/wells-anglija-vienas-is-graziausiu-anglijos-miesteliu/ )

Na ir pabaigai keletas foto tiesiog iš pačio miestelio. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s