Zeruya Shalev – Meilės gyvenimas

Leidykla Sofoklis 2017m Vilnius 319psl. 3.5/5

Zeruya Shalev jau antroji Izraelio rašytoja su kuria susiduriu ir turiu pasakyti sėkmingai. Tiesa pati knyga manęs šį kart neužbūrė, bet autorės sugebėjimas rašyti, kurti vaizdus iš žodžių man be galo patiko! Šis atvejis, kai skaitai ir mėgaujiesi ne turiniu, o žodžių grožiu!

Istorija apie moterį (vardu Jaara), kuri dėl meilės vyresniam vyrui pasirengusi atsisakyti visko – viso lig tol buvusio gyvenimo, darbo, šeimos, ateities. Ji tai vadina “Meile”. “Meile” kažkam ko nepažįsta, ko pati nesupranta, bet visa siela to šaukiasi.

Pati pradžia nuteikė gan nemaloniai, nes istorija pradedama pagrindinės herojės visišku beviltiškumo jausmu, melu ir nesugebėjimu atsirinkti ne tik prioritetų, bet ir paprasčiausių vertybių. Tačiau puslapis po puslapio atskleidžiamos tokio elgesio priežastys, pradeda ryškėti istorija paslėpta po dabarties šydu. Priežastys atklydusios iš praeities ir nukaltos šeimoje.

Knygoje aprašomas moters beprotiškas siekis vyro meilės, kurios ji pati nesupranta. Tiesiog neaišku iš kur atsiradusios ir sprogusios visomis galimomis spalvomis. Iš pradžių tas jos užplūdęs meilės jausmas manęs neįtikino. Visiškai! Bet po kiek laiko, man tas nepaaiškinamas meilės troškimas pradėjo įgauti kontūrus kažko kito – tarsi rezultatas viso gyvenimo, šeimos santykių, troškimo tėvo meilės ir artumo, nuolatinio jausmo, jog esi ne vietoje ir ne laiku.

Autorė tikrai lengvai ir sklandžiai veda per praeities labirintus, narplioja dabarties akimirkas ir atskleidžia sieloje tūnojusių “dėmių” virsmus.

Nors kaip jau minėjau, pats turinys manęs neįtikino visu šimtu procentų, bet įkvėpė autorės noras kurti laisvą moterį, tokią kuri gali išsiveržti iš praeities gniaužtų, iš dabarties tobulumo iliuzijos ir atsiduoti tik sau! Sau, savo poreikiams ir savo norams. Piešiamas susikausčiusios moters virsmas savo natūraliausios laisvės išraiška!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s