Kenneth Grahame – Vėjas gluosniuose

Leidykla Nieko rimto 2011m Vilnius 224psl. 5/5

Nesu iš tų, kuri labai mėgtų skaityti vaikiškas knygas savo malonumui. Žinoma, tai tenka daryti kasdien, nes skaitau dukrytei. Bet yra knygų, kurias ir pati skaitau su didžiausiu pasigerėjimu. Ir “VĖJAS GLUOSNIUOSE” būtent tokia! Nežinau ar į ją žvelgčiau kitomis akimis, jei prieš akis neiškiltų prisiminimai iš vaikystės apie vakarus leidžiamus žiūrint šį animacinį filmą, bet drąsiai galiu teigti, jog ir skaityti buvo neapsakoma.

Istorija apie

Nuostabaus grožio pasakojimas apie mažuosius žvėrelius – Kurmį, sumanųjį Vandeninį Žiurkiną, mąslųjį Barsuką ir užsispyrėlį neklaužadą Rupūžių – draugus, kurių draugystės galima tik pavydėti. Nors visi nepaprastai skirtingi, bet vienas kitu besąlygiškai pasitiki. Tai žvėrelių nuotykiai, išbandymai ir pavojai. Iš pirmo žvilgsnio atrodantys gan paprasti pasakojimai, iš tiesų slepia nepaprastus išgyvenimus bei magišką autoriaus sugebėjimu rašyti.

Tokios turtingos ir vaizdingos kalbos nepamenu jokiame kitame kūrinyje! Tiesiog užburianti! Ir ne dėl kažko magiško pasakojime, bet būtent dėl nuoširdaus paprastumo. Taip ir norisi jaukiai įsitaisyti prie židinio ir pasinerti į tokį stebuklingą žodžių žaismą, bei paprastą, bet ne prastą gyvūnėlių gyvenimą.

Mane visada žavėjo tokios vertybės, kaip draugystė ir nuoširdumas!

O prie viso šito, negalima pamiršti ir be galo gražių knygos iliustracijų! Tokią knygą turėti namie, tai tikras stebuklas!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s