Anand Dilvar – Vergas

Leidykla Alma littera 2018m Vilnius 110psl 4/5

Buvo toks laikas, kai tokio pobūdžio knygas labai mėgau. Po jo sekė laikas, kai negalėjau net žiūrėti į šią knygų kategoriją. Šiuo metu kartas nuo karto paimu į rankas vieną ar kitą kūrinį ir tikrai skaitosi visai smagiai. Tad “Vergas” – ką jis nori mums pasakyti?

Beje, nepaminėjau kokia ta “kategorija”, apie kurią čia kalbu. Oficialiai, tai romanas. Nors pastebiu, kad šiuo metu įprasta viskam kabinti Romano etiketę (ne ne aš suprantu, kad romanai, tai ne tik “meilės, seilės”), bet tai knyga kalbanti apie savianalizę, savo būties supratimą, teisingesnio gyvenimo kelio pasirinkimą. Tai labiau motyvacinio pobūdžio kūrinys.

Pati istorija gan banali – žmogus guli komoje ir autorius “žaidžia” jo jausmais, vidiniais išgyvenimais. Čia tokia labai įprasta tema, kai norima žmones priversti susimastyti dėl savo gyvenimo ir verybių. Tokios temos kaip sunkūs ligoniai, mirštančio žmogaus paskutinės mintys gan dažnos tokio tipo knygose. Tad tik pradėjusi skaityti buvau gan skeptiška, nes ko galima tikėtis iš autoriaus, kuris renkasi lengviausią priėjimą prie skaitytojo?

Bet turiu pripažinti knyga tikrai maloniai susiskaitė (žinau žinau, knygos pačios nesusiskaito 😀 )

Na o dabar mintys, kurios mane palietė:

Žmonės laikosi klaidingos nuostatos, kad laimei kažko reikia. Jie nesupranta, kad laimė – tam tikras požiūris į gyvenimą, elgesys, įprotis.

Su šia citata sutinku visu 100% . Jaunystės metais ir pati laikiausi tokios nuomonės, bet su metais tas supratimas keičiasi ir labai gaila, kai pastebi artimoje aplinkoje, jog žmonės įsikibę tų įsitikinimų, kad va dar daugiau pinigų ir būsiu laimingesnis, gražesnis ir visaip kitaip pasaulis taps nuostabesnis. Taip ir norisi rėkti, kad na nebūsi tu laimingesnis vien dėl to, kad turėsi kažko daugiau (čia ne vien turiu mintyje materialius daiktus).

Šiandien – puiki diena mirti.

Man be galo patiko ši mintis, jog galima susitaikyti su savimi, su tuo kas tavęs laukia ir be kažkokių širdį spaudžiančių nuoskaudų sutikti savo likimą ramia siela. Labai norėčiau būti tokia stipri ir kiekvieną gyvenimo išbandymą priimti su tokia ramybe. Šito palinkėčiau visiems.

Dar kas labai patiko – tai, kad knygoje nėra tokio veikėjo kaip “Dievas”, kas labai mėgstama tokio pobūdžio kūriniuose. Ši aplinkybė leidžia labiau susitelkti į save, savo veiksmus ir poelgius, o ne remtis kažkuo iš šalies.

Apibendrinant pasakysiu, jog man ši knyga pasirodė tikrai puiki motyvacinė, skatinanti gyventi čia ir dabar. Viena iš tokių, kurios puikiai tinka dovanai ir kurią mielai padovanotum savo artimiesiems.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s