Laura Andersen – Juodoji nuotaka

Leidykla Sofoklis 2018m Vilnius 446psl 4/5

Knyga staigmena. Kodėl? Nes viršelis labai apgaulingas. Žvilgtelėjus atrodo, jog tai bus saldi meilės istorija (kurios nėra mano mėgstamiausiųjų sąraše 🙂 ), bet atsivertus supranti, jog tai gerokai daugiau nei tik “meilės seilės”!

Pirmieji puslapiai įtraukia į senos giminės istoriją, paslapčių užkaborius ir pilies saugančios pačias slapčiausias ir tamsiausias kerteles. Airijos slėnyje įsikūrusi Diprajaus pilis, kilminga Galagerių šeima, kuri jau 700 metų neapleidžia pilies, kurią išdidžiai vadina savo namais, ir jauna literatūros žinovė Kara Rajan, atvykusi suregistruoti bibliotekos knygų. Ją pakvietė su tikslu, ji atvyko, taip pat su tikslu… kuo viskas baigsis kai iš praeities pradeda lysti praeities “vaiduokliai” ir įsikiša Meilė?

Be galo patiko su herojais klaidžioti senovinės pilies koridoriais, bandant atskleisti paslapčių uždangą. Tai ir istorinis romanas, ir detektyvas, tad intrigos netrūksta, veiksmas veja veiksmą ir tikrai nėra kada nuobodžiauti.

Kas pakišo koją – tai visko per DAUG! Visi veikėjai tarpusavyje susiję, visi turi kažkokių užmačių kitų atžvilgiu ir istorija gaunasi perkrauta. Skaitant susidaro toks jausmas, kad Airijoje gyvena vos kelios šeimos ir jos visos būtinai turi būti susijusios. Jei autorė būtų atsisakiusi kelių “dramų” tikrai nebūtų pagadinę vaizdo 🙂

Apibendrinant – man knyga tikrai patiko. O dar tai, kad skaičiau ją per savo atostogas, o poilsiui ši knyga tobula! Lengvai skaitoma, įtraukianti ir įdomi. O ko atostogoms dar reikia? 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s