Irvin D. Yalom – Tampant savimi

Leidykla Vaga 2019m Vilnius 390psl

Kažkur skaičiau atsiliepimą apie šią knygą ir ten buvo parašyta, jog knyga patiks Irvin D. Yalom gerbėjams, na, supraskite, tiems, kurie jau skaitė jo knygas. Tada pamenu pagalvojau, kad aš esu skaičiusi KAŽKADA jo keletą kūrinių, bet tai buvo taip seniai, kad tikrai negaliu vadintis gerbėja. Dar šmėkštelėjo mintis, o gal man nepatiks… bet eilinį sykį įsitikinau, jog reikia atsargiai rinktis kieno skaitai atsiliepimus, nes ta mano aukščiau paminėta nuomonė buvo visiškai klaidinanti.

Nebuvau Yalom gerbėja, bet tai nesutrukdė perskaityti šios knygos, ir ne tik, kad nesutrukdė, bet ir pavertė viena iš jų, viena iš gerbėjų! Po šios knygos noriu jų visų (visų jo knygų!!!) ir dar jo žmonos Marilyn Yalom taip pat!

Tad kas čia tokio, kas mane taip sužavėjo?

Tampant savimi

Tai autoriaus atsiminimų knyga į kurią sudėtas visas jo gyvenimas, visa kūryba, suvokimas, meilė, šeima bei visos vertingiausios akimirkos. Tai nėra biografija, bet juk tokia rašymo forma kaip atsiminimai, prideda kūriniui emocijos, remiamasi ne sausais faktais, bet išgyvenimais. Tad pavadinimas “Tampant savimi” absoliučiai atitinka tai ką autorius mums ir paliko šia savo knyga.

Irvinas D. Yalom žmogus visą savo gyvenimą paskyręs psichoterapijai ir savo pacientams, pasiekęs neeilinių aukštumų savo srityje, bei parašęs nemažą knygų, tarsi atsisveikinimui palieka didžiulę dalį savęs būtent šiame kūrinyje (kuris kaip jis pats teigia būsias jau paskutinis).

Patiko, jog nors ir trumpai, bet aprašo savo pasiekimus, naujai atrastas teorijas ir įdomiausius filosofines mintis. Ne tik kalba apie darbą (psichoanalizę). Ypač patiko jo paliestos egzistencijos klausimų analizės!

Sužavėjo autoriaus atvirumas ir nebijojimas pasirodyti pažeidžiamu. Šiame amžiuje tai gan retas, bet labai vertingas bruožas. Kaip ir noras visą gyvenimą pasitarnauti ir padėti kitiems! Nors tai turbūt visų gydytojų pašaukimas. 🙂 O santykiai su šeima ir tas neišsenkantis susižavėjimas žmona, iš vis rodosi kažkoks nerealus! Bet toks romantiškas! Skaitai ir negali negalvoti, jog tokia meilė – išskirtinė! Ne veltui ir užaugę vaikai vienu metu (kuriant filmą apie autorių) prisipažįsta, jog tėvų meilė vienas kitam buvo aukščiau meilės vaikams.

Galiu drąsiai teigti, jog tai išties genealus žmogus ir tikras nuolatinio tobulėjimo pavyzdys! Man asmeniškai knyga turėjo stiprios motyvacinės galios, tad tikiu, jog ją vis atsiversiu pasklaidyti dar ne kartą.

Beje kad ir kaip stengiausi, negalėjau atrasti nei vieno aspekto prie kurio galėčiau prisikabinti… knygoje yra visko, bet tokio subtilaus balanso, jog niekas nekliūva: gyvenimo, literatūros, šeimos, draugų, darbo ir t.t. Tikiu, jog atsiras tokių, kurie sakys, kad čia viskas per gražu ir nėra pateikiama jokių intriguojančių detalių, bet aš manau, jog čia visko būtent tiek kiek reikia! O minusų ar kažkokių intrigų aš neieškau, tad man ši knyga kaip ir pats autorius yra NUOSTABŪS.

Pabaigai tik norisi dar kartelį pabrėžti, jog tai buvo tikrai įkvepianti kelionė į tokio iškilaus žmogaus vidinį pasaulį, jausmus, svarstymus, baimes ir išgyvenimus! Atsiminimai – tai toks neįtikėtinas šansas atrasti tai kas slepiasi žmogaus sieloje!





Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s