Laline Paull – The Ice

Audio knyga (Audible) 11h 24 min

Įgarsino Samuel West

“The Ice” antroji Laline Paull knyga. Pirmoji “Bitės” mane sužavėjo, tad vis kirbėjo mintis perskaityti ir šią, bet kai radau ją audio knygų kloduose nedvejodama šią ir išsirinkau.

Mano atsiliepimą apie “Bites” galite rasti čia – Laline Paull “Bitės”

Laline Paull

Gimė Londone, indų emigrantų šeimoje. Mokėsi Oxforde ir parašė tik du romanus, nes labiau linko prie pjesių ir scenarijų rašymo. Kaip pati sako, romanus atidėliojo kiek įmanoma vėlesniam laikui.

Įdomu tai, jog autorė be galo tiki, kad tam kad kažką pakeistume užtenka ir mažos grupelės žmonių, jog viskas kas nuveikiama kyla būtent iš tos mažumos ir, tai jog mes kiekvienas savo mažais kasdieniais veiksmais galime prisidėti prie klimato kaitos problemos sprendimo.

Autorė cituoja Margaret Mead: „Niekada neabejokite, kad nedidelė grupė mąstančių, atsidavusių piliečių gali pakeisti pasaulį; iš tikrųjų tai yra vienintelis dalykas, kuris kada nors buvo tikras“.

THE ICE

Šioje knygoje, visai kitaip nei pirmojoje, atsiskleidžia autorės požiūris į tokias rimtas problemas kaip klimato kaita ir ypač – ledynų tirpsmas. Net neabejoju, jog šios knygos paskirtis ir buvo tarsi bandymas atkreipti daugiau dėmesio būtent į šį pasaulio kampelį.

O pati istorija supina žmonių jausmus, draugystę, meilę, išdavystę. Du geriausi draugai pasiekę neįtikėtinų aukštumų savo karjerose, bet tuo pačiu ir tokie skirtingi sujungia savo jėgas tam, kad apsaugotų ledynus, vienas iš moralinių įsitikinimų, kitas iš finansinių paskatų, bet tikslas vienas. Tačiau ar tai iš tiesų tiesa? O kai randamas vieno kūnas, į kitą nukrypsta visų akys. Ar tai buvo nelaimingas atsitikimas? O gal godumas ir valdžios troškimas paskatino įvykius susiklostyti taip, jog nelaimės jau negalėjai išvengti?

Nors pradžia įsuko į veiksmo sūkurį gan lėtai, bet pabaiga tikrai prikaustė ir nustebino. Turiu pripažinti, jog tekstas labai nuoseklus (bet ne smulkmeniškas). Autorė skiria daug dėmesio išgyvenimams ir žmonių jausmams, tad knygos tikrai nepavadinsi lengvu romanu. Tai ne tik kelionė į ledo šalį, tai kelionė ir į užsalusius žmonių jausmus, į jų pačių sielos gelmes.

Tikrai buvo įdomu keliauti autorės sukurtais vingiais ir gaila, jog abi autorės parašytos knygos jau yra perskaitytos.

Įvertinimas 3.5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s