Northern Lights: His dark Materials Trilogy, Book 1 by Philip Pullman

Audio trukmė 10h 45min Įvertinimas 4/5

Įgarsino Philip Pullman

Philip Pullman yra žmogus sukūręs dar vieną atskirą ir magišką pasaulį, pilną antgamtiškų galių, keistų padarų, raganų, stebuklingų dulkių, paralelinių pasaulių…ir visų svarbiausia – žmogaus sielą jis ištraukia į išorę, priskiria jai gyvūno pavidalą ir taip sukuria kiekvienam iš mūsų po amžiną artimiausią draugą.

Ši knyga, tai pirmoji trilogijos dalis apie 12-etę mergaitę Lyra. Lyrai yra stirtas ypatingas likimas, tik ji to nežino. Mergytė augusi be tėvų, bet saugoma tvirtų universiteto sienų, žino ką reiškia draugystė, ištikimybė, bet tuo pačiu yra be galo drąsi ir trokštanti nuotykių. Ko jau ko bet šioje knygoje būtent nuotykių ir netrūksta 🙂

Kažkas grobia vaikus…kažkas daro su jais eksperimentus. Lyra to nežino, bet yra labai glaudžiai susijusi su visu tuo kas vyksta. Tam kad išgelbėtų draugą ji pasiryžta kelionei į tolimąją Šiaurę, bet ar ji tikrai išgelbės draugą?

Labai įdomiai “susuktas” veiksmas, kai tai kas iš pradžių atrodė kaip juoda ir balta, po kiek laiko apsiverčia ir tai kas buvo geras iš tiesų gali pasirodyti kaip visiškai neigiamas personažas. Labai patiko toks realistinis žmonių piešimas, o ne tradicinis pasakų skirstymas į blogus ir gerus.

Philip Pullman ne veltui yra gavęs apdovanojimą iš Karalienės už nuopelnus literatūrai! Jo pasakojimas tiesiog užburiantis, o kalbos išraiškingumas ir vaizdingumas tikrai nepalieka abejingų.

Įvertinau knygą keturiais, nes nebuvo to wow efekto. Tikrai patiko, tikrai įdomu…bet va kažko man trūko iki to visiško susižavėjimo. Gal tam įtakos turėjo, jog šios dalies ekranizaciją jau buvau mačiusi… sunku pasakyti. Kitų dalių mačiusi nesu, tad gal pavyks pažvelgti į knygas kitomis akimis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s