Katherine Paterson – Visai kaip žvaigždės

Leidykla Nieko rimto 2019m Vilnius 254psl

Kartais įkvėpimas ateina iš vienur, kartais iš kitur… Svarbu laikyti savo širdį atvirą, o niekas jos man labiau nesuvirpina nei istorijos apie vaikus! Turiu silpnybę (o gal geriau tiktų žodis – žavėjimasis) stipriems žmonėms ir tai visiškai nesvarbu ar tai moteris, ar tai vyras, o šiuo atveju – vaikas. Stiprus, žinoma, turiu galvoje ne fizine prasme, bet moraline, psichologine. Tokia, kad žiūri į žmogų ir didžiuojiesi, jog jis toks. Taip nutiko su šia knyga, su šia istorija. O autorė privertė mano širdį stuksėti greičiau jau pačioje pradžioje.

Angelė šią naštą neša, kenčia aplinkinio pasaulio įžeidinėjimus, panieką, kol galop vieną žvaigždėtą naktį kažkoks paslaptingas nepažįstamasis pareiškia, kad ji sudaryta iš tų pačių dalelių kaip ir žvaigždės. Svarsčiau, ką toksai pasakymas galėtų reikšti vaikui, kurį visi laiko šiukšle?

O istorija mus nukelia į šeimą, kurioje tėtis “laiką leidžia” kalėjime, mama iš tų, kuri sunkiai pasirūpina savimi, jau nekalbant apie vaikus, 12-metę mergaitę Angele ir jos mažąjį broliuką. Angelė, tai tas mažas žmogutis palietęs mano širdį. Tas stiprybės šaltinis, kuris iš paskutiniųjų stengiasi kabintis į gyvenimą, tas kuris priima sprendimus, tas kurio siela be galo graži, nors ir paslėpta po storu kiautu. Galbūt kažkam ji pasirodys per daug tobula, bet man taip nepasirodė… gal todėl, kad aš tikiu, jog tokių vaikų yra, tikiu, kad gėris gali gyvuoti ir su mažyčiu gabalėliu meilės, tikiu, kad jei sugebėtume į likimo nelepinamus vaikus žiūrėti su meile, rastume ten tiek grožio, kad nukristų visas išorinis “purvas”.

Kartais taip norisi tokios gražios paprastos istorijos, kurią daug mieliau skaityčiau savo dukrytei, nei pasakas apie princeses. Man jos kaip priminimas apie tą gyvenimišką stebuklą, kurį nešiojasi visi vaikai. Būtent tokią istoriją radau čia ir neabejoju, jog rasiu ir kitose šios autorės knygose. Labai patiko.

Angelė stebėjo, kaip jam iš burnos veržiasi tiršti dūmai. Paskui pagalvojo, jog suaugę žmonės nieko nesupranta. Jiems visai nerūpi, kas gerai ar blogai. Kaipgi jie apskritai gali valdyti pasaulį?

Įvertinimas 4

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s