Chris Carter – Krucifiksas

Leidykla Jotema 2019m Kaunas 384psl

Pradėsiu nuo klausimo – ar skaitysiu antrąją šios serijos knygą?

-Taip, skaitysiu!

Kodėl?

Man patiko pagrindinis herojus 🙂 Tikrai tikrai. Šį kart jis ne prasigėręs, ne vos ant kojų stovintas ar nesitvardantis arogantiškas liurbis, kurie labai dažnai pasitaiko tokio žanro knygose. Šis, Robertas Hanteris, pasirodė labai žmogiškas, nors ir turintis genijaus gyslelę, bet to niekaip neafišuojantis, labai empatiškas ir pripažinkim simpatiškos išvaizdos. 🙂

Na, o istorijos veiksmas vyksta Los Angele. Po dviejų metų tylos vėl pasirodo serijinis žudikas maniakas pasižymintis kraupiomis žmogžudystėmis. Išskirtinis bruožas – klaidų nedarymas, dvigubo kryžiaus ženklas ant kiekvienos aukos sprando. Išsiplėsti daugiau šioje vietoje nenoriu, nes pasakymas daugiau reikštų istorijos detalių atskleidimą.

O dabar prie to kas manęs “neįtikino”. Pirmiausia pati pradžia – užuomina į tai kas laukia Roberto ateityje, į žiaurų nusikaltimą, gyvybės ir mirties klausimą. Suprantu, jog autorius norėjo sudominti skaitytoją nuo pat pirmo puslapio, bet man tai suveikė kaip atvirkštinis variantas – scena daug kartų sutikta anksčiau, tad ne tik, kad nesudomino, bet ir nuvylė… mhee..

Po šio nusivylimo sekė daugiau nei 100 puslapių šnekų, kalbų ir šiaip visokių niekų, kurie pasirodė tiesiog per daug ištęsti ir visiškai nesudomino. Laukiau nesulaukiau, kada prasidės įdomumas ir visi žadėti žiaurumai. Žadėti? Turiu mintyje, jog jau pats pavadinimas, knygos viršelis, pirmoji scena – kalbėjo apie neįtikėtiną žudiko žiaurumą. Tai laukiau kur čia visas šitas reikalas ir, deja, teko nusivilti, nes tai tikrai buvo daug silpniau nei tikėjausi (gal, kad esu skaičiusi “Amerikos psichopatą”.. va ten tai buvo žiaurumas. Po jo turbūt jokia knyga nebeatrodys pakankamai įtikinanti).

Na ir pabaigai. Jau nuo pat pradžių supratau kas nusikaltėlis ir, kaip bebūtų gaila, mano teorija pasitvirtino. :/

Jei nebūčiau pabaigos numačiusi, tai knygą būčiau įvertinusi 4 žvaigždutėmis, nes nepaisant visų neigiamų niuansų, skaitėsi smagiai, lengvai. Matosi, jog autorius puikiai rašo ir sugeba kurti personažus atitinkančius trilerių žanrą, o tai nenuostabu žinant, jog autorius studijavo psichologiją ir nusikalstamą elgesį kas yra jo arkliukas.

Apibendrinant – vidutiniškas kūrinys, bet manau su dideliu potencialu, tad vertinu 3/5 ir duodu šansą kitiems autoriaus kūriniams.

One comment

  1. […] Jau nuo pirmosios Carterio knygos nebuvau juo sužavėta, tad ši knyga taip pat to nepakeitė. Perskaičiau ir tiek 🙂 Vienintelis kas patiko, tai kaip ir pirmojoje dalyje – pagrindinis veikėjas Robertas Hanteris ir jo genialus protas, bei žmogiškumas. (P.S. mano atsiliepimas apie pirmąją knygą ČIA.) […]

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s