Jonny Benjamis, Britt Pfluger -Nepažįstamasis ant tilto

Leidykla Sofoklis 2019m Vilnius 256psl

Šią knygą apibūdinti tobulai tinka pasakyti Dr. Pauliaus Skruibio žodžiai “Ši knyga nėra pasakiška istorija, kurioje herojus, susidūręs su dideliais išbandymais, juos įveikia ir toliau ilgai bei laimingai gyvena.”

Apsigaus tie, kurie tikėsis grožinio kūrinio ar kažkokios gražios istorijos (kurias mes taip visi mėgstame). Šioje knygoje to nėra. Kalba paprasta, dalykiška, kasdieniška. Nėra vaizdingų posakių ar kvapą gniaužiančių momentų, bet čia yra daug daugiau! Už šių žodžių slepiasi tikras žmogus su savo sunkia diagnoze ir be galo sudėtingu vidiniu gyvenimu, o tuo pačiu atvira širdimi ir didžiuliu noru padėti.

Tai tikras pasakojimas apie Jonny, kuris nuo vaikystės susidūrė su tuo kas vadinama šizoafektinis sutrikimas, kuris net ir dabar būdamas suaugęs ir daug pasiekęs žmogus vis dar susiduria su potraukiu į savižudybę. Kaip jis su tuo gyvena, kokie jausmai ir iššūkiai aplanko? Viską surašė į dienoraštį į kurį leidžia pažvelgti visiems, taip padėdamas daugybei žmonių visame pasaulyje pripažinti, nesigėdyti ir priimti save su viskuo kas gal iki šiol nebuvo visuotinai priimama.

Skaitant aplankė visa paletė jausmų, nuo gailesčio iki gėrėjimosi ir pasididžiavimo, nuostaba sumišusi su tokia įkvepiančia motyvacija, net ir sunkiausiais momentais nenuleisti rankų! O dažniausiai aplankantis jausmas, tai buvo pyktis – pyktis ant medicinos sistemos (ir sistemos bendrąją prasme), kuri tarsi būdama tokia visagalė, tuo pačiu yra tokia skylėta ir nejautri žmogaus poreikiams, kad net baisu. Autorius pateikia tokių pavyzdžių, kad net pašiurpsti nuo to kokiame pasaulyje mes gyvename.

2016 metais aklas vyras neteko pašalpos, nes neperskaitė Darbo ir pensijų ministerijos atsiųsto laiško ir nenuėjo į patikrą. Brolis jo vardu parašė apeliaciją, bet vyras vis vien įvertintas kaip galintis dirbti.

Kažkur širdyje kirbėjo ir pyktis ant tų tūkstančių į save susitelkusių žmonių, kurie praėjo pro šalį nekreipdami dėmesio į ant tilto atbrailos stovintį jauną vaikiną. Ir tik VIENAS iš jų vardu Neilas sustojo, pamatė ir tiesiog užkalbino. Ir kaip paskui netikėti stebuklais? 🙂 Šioje vietoje pagauni save galvojant, o kaip būčiau pasielgusi pati?

Pamišimas – visiškai racionalus prisitaikymas prie pamišusio pasaulio.

R. D. Laing


Ši knyga visiškai nereali! Motyvuojanti, įkvepianti ir supažindinanti su tuo ko nereikia bijoti, o reikia atverti širdį ir priimti kitus tokius kokie jie yra. Taip pat taikliai paliečianti visas “užrūdijusias” sistemos dalis 🙏 Manau, kad tokiomis temomis reikia kalbėti kuo daugiau ir tai ko siekia, ir ką daro knygos herojus ir autorius yra nuostabu!

Įvertinau 5


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s