Greenway House. Agatha’s Christie atostogų namai

“The loveliest place in the world ” – taip atsiliepdavo apie šią vietą garsioji detektyvų kūrėja Agatha Christie. Agatha įsigijo šį namą 1938 metais. Tai buvo jos žodžiais tariant “tiesiog svajonių namai apsupti be galo nuostabios gamtos”. Šią vietą ji žinojo dar nuo jaunystės ir kai pamatė, jog jis parduodamas – nedvejojo.

Agatha ir jos antrasis vyras Max Mallowan tiesiog dievino šią vietą ir praleisdavo čia kiekvieną pavasarį, vasarą, kelis rudens mėnesius ir Kalėdas. Visai šeimai šis vieta buvo ypatinga.

Tiesa, antrojo pasaulinio karo metais namas buvo naudojamas pirmiausia kaip prieglauda vaikams, o 1944-1945m kaip pakrantės apsaugos būstinė. Apačioje esančioje foto ant sienos matosi piešinys, kuris yra būtent to meto palikimas. Jį sukūrė vienas iš pakrantės apsaugos vyrukų Marshall Lee, kuris pasirodo buvo grafiti menininkas.

Įdomus faktas Namą 1959m iš detektyvų meistrės nupirko jos dukra Rosalind Hicks ir įsikėlė tik po Agathos (1976m) ir jos vyro (1978m) mirties. Kas atrodo gan keista, nes juk galėjo jį tiesiog palikti testamentu. Deja daugiau apie tai nekomentuojama.

Greenway House yra sukaupta ir eksponuojama milžiniška kolekciją, kurią pradėjo kaupti Agathos tėvai ir ji tęsė jų pomėgį. Kaip sakė pati autorė “yra vienintelis trūkumas kai paveldėji tokią nuostabią kolekciją – kad nebegali surinkti savo asmeninės”. Bet ji prie jos pridėjo nemažą kiekį baldų, bei kitų smulkmenų.

Jei atkreipėte dėmesį, tai beveik visur matosi išdėliotos knygos. Be daiktų kolekcionavimo šiuose namuose yra maždaug 4000 knygų. Ne visos jos yra būtent Agathos, bet tai taip pat jos šeimos kolekcija, kurioje pilna vertingų originalių egzempliorių.

Atsikrausčiusi į šiuos namus Agatha su vyru susidomėjo sodininkyste ir gėlininkyste, tad didžiulė teritorija aplink namus buvo apsodinta įvairiausiais retais augalais atvežtais iš įvairių kampelių.

Agatha čia su visam persikraustė po to kai išleido paskutinę savo knygą ir liko čia iki pat paskutinių savo dienų. Beje, namuose viskas išlaikyta būtent taip kaip ir buvo tuo metu gyvenant garsiajai detektyvų karalienei.

Įdomu: Agathos Christie vyras Max buvo archeologas, tad 1950 metais jie daug laiko praleido Irake, kur tuo metu vyko didžiuliai kasinėjimo darbai.

Foto viršuje. Atkreipkite dėmesį į lėlę ant kėdės ir paveiksle. Tai ta pati lėlė, kurią laiko 4-etė Agatha Miller (mergautinė pavardė).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s