Dr. Indrė Plėštytė-Būtienė – Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 256psl

Kodėl vaikai serga ir kaip mums jiems padėti? Klausimai tikrai verti knygos! Nieko panašaus nesu skaičiusi anksčiau, tad mane labai suintrigavo. Tiesa, baiminausi, jog knyga bus prikimšta sausų faktų ir medicininių terminų. Jų, žinoma, neišvengta, bet autorė pateikė daugybę pavyzdžių, kurie labai padėjo įsisavinti informaciją.

Neslėpsiu, jog visi tie ląstelių, bakterijų ir kitų medžiagų pavadinimai drumsčia malonų ir ramų skaitymą, bet jie egzistuoja ir be jų nepaaiškinsi tai kas mūsų organizmuose vyksta. Tiesa, autorė tikrai pasistengė ir viską papasakojo išmoningai, tad tai tikrai įdomus bei naudingas skaitinys. 🌿

Tad apie ką kalba gydytoja? Pradedant nuo to kas yra tas mūsų imunitetas, kaip jis veikia iki to kaip jį stiprinti. Paliečiamos tokios temos kaip alergijos, slogos, kosuliai, žarnynas ir pilvo skausmai.

Aptariama viskas kas labiausiai neramina tėvus, ypač kai vaikai dar visai kūdikiai ir jų imuninė sistema dar tik formuojasi. Kada pradėti jaudintis? O kada pasitikėti vaiko organizmu? Kada reikia vaistų? O kada jie tik dar labiau kenkia?

Užuot pykę ar būgštavę, verčiau priimkime vaiko ligą kaip dar vieną galimybę sustoti gyvenimo rutinoje, pabūti su vaiku ir duoti meilės, kurios jam labai reikia.

Knygoje pilna įdomių faktų, tad sužinojau tikrai daug naujo. Kad ir apie įvairias teorijas, kurios vienos dar tik tiriamos, kitos jau patvirtintos. Man labai patiko teorija apie žmogaus ir kirmėlių simbiozę 😁 Kuri daro prielaidą, jog šios dvi rodos nesuderinamos rūšys gyveno draugiškai viena kitai padedamos ilgus amžius, o šiomis dienomis jų atsikratę higienos pagalba kenčiame nuo diabeto ir kitų autoimuninių ligų.

Aišku būta ir ne tokių šokiruojančių žinių, kad ir faktas, jog mamos ir tėčio imuninė sistema supanašėja ir tampa beveik identiškos.

Tai kokia yra jūsų sveikata būnant tėvais, priklauso nuo to, kaip jūs jaučiatės būdami tėvais.

Apibendrinant tik noriu pasakyti, jog knyga labai naudinga ir manau bent kartą reiktų ją perskaityti visiems esamiems tėvams (nepakenktų ir seneliams) . 😅

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad labai gailiuosi, jog tokios knygos nebuvo kai mano dukrytė buvo dar kūdikis. Būčiau tiek nervų ir energijos sutaupiusi! Dabar reikėjo savo kailiu patirti, tai jog 39 laipsnių temperatūra nėra blogai, jog slogos ir kosuliai, tai visiškai natūralu, jog pas gydytojus vos vaikui sukarščiavus eiti nereikia.

Buvo iš ties sunku, nes internetas mirgėte mirga nuo informacijos, o kuri teisinga atsirinkti sudėtinga kai tam neturi žinių, o dar kai vaikas suserga, automatiškai protas piešia blogiausius scenarijus. Nepalengvino situacijos ir tai, kad medicinos sistema UK žiūri į vaikų ligas kitaip nei Lietuvoje, o kai užaugi vienoje kultūroje, labai sunku prisitaikyti prie kitos, kai ji iš ties kardinaliai skiriasi.

Ši knyga tarsi kelrodis tarp tų visų informacijos srautų, kurie pripažinkime, ne visi yra teisingi. Tad esu dėkinga autorei už pasidalintas žinias ir vertinu knygą tik teigiamai!

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s