Laura Marshall – Kvietimas

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 382psl

“Kvietimas”, tai pirmoji autorės knyga parašyta ne taip jau ir seniai – 2016m. Tad autorę galima vadinti visai jauna “detektyvų rašytoja”. “Kvietimas” – jos pats pirmasis bandymas ir sakyčiau visai neblogas. Tiesa autorė yra išleidusi ir dar vieną detektyvą, kuris tikėtina pasirodys ir lietuvių kalba. O dabar apie šį pirmąjį “blyną” 🙂

Pagrindinė veikėja Luiza visai netikėtai Facebook paskyroje gauna pakvietimą draugauti iš Marijos Veston. Tai gal ir nebūtų keista, jei ši mergina nebūtų laikoma mirusia jau visus 27-erius metus. Smalsumo vedama Luiza priima pakvietimą tikėdamasi išsiaiškinti kas už viso to slypi.. ar tai kažkieno pokštas, o gal Marija nėra visgi tą naktį nemirė? Juk jos kūnas taip ir nebuvo rastas. Gal dar nebūtų buvę taip baisu, jei Luizos sąžinės neslėgtų su merginos dingimu susijusi paslaptis.

Tuo pačiu paaiškėja, kad yra rengiamas klasės susitikimas. Ar tai sutapimas? O gal tai organizuota specialiai siekiant nubausti kaltuosius?

Autorė tikrai neblogai susuka veiksmą, tad niekaip nebūčiau atspėjusi, kas visgi yra tas/ta blogietis/ė.

Pati knyga nebuvo kažkas wow, bet skaitėsi lengvai ir įdomiai. Tad jei norisi knygos keliems vakarams, įtraukiančios istorijos, tai ši knyga puiki 😉

Kas man patiko? Labiausiai patiko pabaiga – tokia kitokia, nestandartinė, ne tokia kaip daugelyje detektyvų. Deja, negaliu išduoti kas tiksliai, nes nenoriu gadinti skaitymo malonumo jums 🙂 Taip pat man patinka knygos su konkrečia žinute ir šį kart jos buvo dvi. Pirmoji tarsi priminimas mums visiems apie tai kokie gali būti nesaugūs socialiniai tinklai. Nors ir gali pasirodyti, jog ši tema jau išgvildenta ir turi būti mums visiems įkalta į galvas, bet skaitydama knygą vis tiek pagavau save mąstant ar tikrai ne per daug savo gyvenimo pateikiu kitiems (visai nepažįstamiems žmonėms)? Ar ten tikrai nėra nieko kas neturėtų pakliūti svetimiems žmonėms į akis.

Antroji – ar tikrai mes pažįstame žmones, kurie yra arčiausiai mūsų? Ar įmanoma visą laiką meluoti ir išsaugoti santykius paremtus nenuoširdumu? Žodžiu, nors knyga ir lengvas detektyvas, bet tikrai turi stiprią žinutę.

Kas nepatiko? Pasirodė silpnoka siužeto linija, vietomis suabejojau ar pagrindinė veikėja elgiasi tikrai taip kaip elgtųsi tikras žmogus realybėje. O dar ta tema, jog užguita paauglė dingsta per savo išleistuvių vakarą, tokia pasirodė truputėli “nuvalkiota”. Aš jau mieliau būčiau pasirinkusi, kad ir bet kokį kitą vakarėlį, bet ne išleistuvių. Jau tie išleistuvių vakarėliai tokie populiarūs tiek filmuose, tiek ir visokiuose siaubo istorijose, kad tikrai norėjosi kažko kito.

Bet nepaisant kelių pastabų, knyga man patiko. Tikrai lengvai, greitai ir smagiai persiskaitė. Tad kas ieško kažko galvos pravėdinimui drąsiai gali rinktis šią. O aš lauksiu antros autorės lietuviškai išleistos knygos ir tikrai ją skaitysiu.

Įvertinimas 3/5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s