Nicky Pellegrino – Itališka svajonė

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 320psl

Vasara norisi lengvų skaitinių? Ar čia įtaka karantino, kuris neleidęs iškeliauti atostogų, neatima bent skaitymo malonumo? 🙂 Svarbu, jog knygos suteikia galimybę puslapiais keliauti ten kur tik širdis geidžia! Šįkart atostogų kryptis Italija!

Mažas Italijos kalnų miestelis, visų užmirštas ir apleistas. Vietiniai emigravo bėgdami nuo skurdo, palikdami didžiulius namus tuščius ir apleistus. (Ar tikrai tik dėl to, o gal yra kažkokia paslaptis?) Gal miestelis taip ir būtų likęs tik “vaiduoklis”, jei ne jaunas meras pasiryžęs atgaivinti vietovę, įkvėpti naujų vėjų ir pasikviesti naujakurių iš svetur. Paskelbiama, jog parduodami namai vos už 1 eurą su sąlyga, kad naujieji gyventojai privalo juos suremontuoti per trejus metus. Atsiranda daugybė norinčiųjų, bet atrenkamos tik keturios užklausos.

Čia visas pasakojimas ir sukasi apie atsirinktus žmones: kas jie? kuo gyvena? kas privertė ieškoti prieglobsčio po kaitria Italijos saule? Kiekvienas su savo išskirtinia istorija, kiekvienas galintis kažkuo prisidėti prie senstančio miestelio.

Knyga man patiko. Toks lengvas vasaros pasakojimas su gražia istorija, nuostabiu itališku maistu, šilta atmosfera, apie draugystę, savęs atradimą ir apsisprendimą. Vasaros vakarams, tiesiog tobula knyga! Ypač kai norisi nesukti galvos klaidžiojant sudėtingų tekstų vingiais, o tiesiog mėgautis gražiu kūriniu 🙂

Nors anksčiau nebuvau skaičiusi nei vienos šios autorės knygos (o jos jau išleistos net 5), bet man patiko tas lengvas rašymo stilius ir net pagalvojau, kad norėčiau ir kitų jos knygų! Juk kartais taip norisi tiesiog gražios, bet ne banalios istorijos 🙂

Įvertinimas 3,5/5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s