Donato Carrisi – Blogio šnabždesys

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 448psl

Drąsiai galiu teigti – vienas geriausių pastaruoju metu skaitytų tokio žanro kūrinių. Ne dažnai detektyvai mane taip sužavi, bet šis – nerealus! Taip patiko, jog iš kart nusipirkau ir kitą autoriaus knygą (“Mergina rūke” išleista Sofoklio leidyklos 2018m).

Autorius sukūrė tarsi kažkokią blogio kroniką, knygą tiek persisunkusia beprotybės, jog net sunku patikėti. Beje, labai įdomu, jog autorius rėmėsi tikrais faktais ir knyga gimė sudėjus draugėn nemažai realių nusikaltimų.

Dar vienas labai įdomus išskirtinumas, jog knygoje tiek daug vienaip ar kitaip nusikaltusiųjų, jog net žadą atima. Kai jau atrodo apsistoji ties vienu įtariamuoju, autorius ne tik kad jį nušviečia visai kita spalva, bet ir atveria duris kitiems galimiems kaltinamiesiems pasireikšti. Tarsi koks nusikaltėlių “susirinkimas” 😀 O šiaip, nenoriu atskleisti turinio subtilybių, tai gal atrodo, kad suku čia ratais kvadratais ir nieko konkrečiai nepasakau, bet patikėkite, dažniausiai pasakojimas turi vieną tėkmę, na kartais būna “dabar” ir “kažkada anksčiau”, o šioje knygoje yra sudėta daug nusikaltimų, daug istorijų, kurios vienaip ar kitaip veda pagrindinės temos link. Kokia ta pagrindinė tema?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai įprastas detektyvas – randami šeši kapai su pagrobtų mergaičių rankomis, bet pagrobtos mergaitės penkios, o rankos šešios. Tam, kad rasti žudiką, reikia rasti šeštąją mergaitę ir tam pasikviečiama pareigūnė Mila Vaskez, kurios specializacija ir yra dingusių vaikų paieška. Bet pats įdomumas prasideda, kai į veiksmo sūkurį pradeda lysti kiti nusikaltimai, kitokio blogio apraiškos. Nenoriu atskleisti detalių, bet patikėkite, čia yra paslėpta daug daugiau nei gali atrodyti iš pradžių.

Be visa ko, dar yra intelektuali linija, kurioje autorius svarsto kiek blogio yra priimtina? Kiek blogio galime pateisinti, o kada jis jau peržengia ribas? Ar toks dalykas kaip blogis dėl gėrio egzistuoja? O kiek kaltas yra žmogus ištraukęs į paviršių kito žmogaus žiaurumą? O gal kaltas tik tas, kuris fiziškai prisidėjo prie nusikaltimo? Taip pat, autorius niekur nemini jokių pavadinimų, jokių šalių, miestų, nieko.. taip sukuriama iliuzija, jog visiškai nesvarbu kurioje pasaulio vietoje tu gyveni, visas šis blogis galis vystytis ir tavo pašonėje.

Pagyros pagyromis, bet buvo ir tokių niuansų, kurie neprasprūdo pro akis – tai neeiliniai (vos ne super herojiški) kiekvieno veikėjo sugebėjimai. Šiuo atveju pagalvojau, jog jie geriau tiktų filmų scenarijui nei knygai 🙂 Ir kelios vietos “prasilenkiančios” su realybe 🙂 Bet man taip patiko visuma, jog šį kart pažiūrėjau į tai pro pirštus ir knygai skyriau aukščiausią įvertinimą.

Įvertinimas 5/5

P.S. Nepaminėjau, bet tai pirmoji Milos Vaskez istorijos dalis. Oj laukiu antrosios! 🙂

3 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s