Daniela Petrova – Jos dukters motina

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 382psl

Daniela Petrova gimusi Bulgarijoje, tačiau šiuo metu gyvenanti su vyru Niujorke, neatsiejamai susijusi su literatūra: rašo esė, poemas, trumpas istorijas. O “Jos dukters motina”, tai pirmoji autorės knyga, kuri net labai neblogai įvertinta, tad manau galime tikėtis ir daugiau tokio žanro kūrinių. O apie ką ši istorija?

Prieš pradedant kalbėti apie knygą, norisi paminėti vieną faktą: knygos idėja autorei gimė iš asmeninės patirties. Ji su vyru ilgai bandė susilaukti kūdikio, išbandė daugelį gydymo formų ir tik tuomet jai gimė mintis, jog pasitelkus donorę išeitų puikus knygos scenarijus. Ir jis gavosi tikrai neblogas! Jau nuo pat pirmųjų dienų knyga įvertinta labai neblogai, tad nenustebčiau jei ne už ilgo sulauktume ir kitų panašaus žanro kūrinių.

Na gerai, o dabar prie istorijos. Jauna meno kuratorė Lana rodos susikūrė puikų gyvenimą JAV, bet deja su gyvenimo partneriu Taileriu net aštuoneris metus bando susilaukti vaiko ir viskas nesėkmingai. Porai lieka vienintelis šansas, tai donorės kiaušinėlių persodinimo operacija. Čia iškyla problema – Lanos šeimos šaknys glūdi Bulgarijoje, tad jos svajonė, kad jos vaikelis paveldėtų bent kažkokius bruožus būdingus jos gimtosios šalies gyventojams, o tam reikia donorės iš Bulgarijos, kurią pasirodo ne taip lengva rasti.

Vieną dieną, kaip stebuklas iš giedro dangaus, agentūra praneša, jog donorė yra! Rodos jau niekas netemdys jaunos poros laimės, bet dienai prieš operaciją Taileris palieka Laną. Moteris ne tik, kad nesupranta kas įvyko, bet neturi nei laiko tam apmąstyti, nei susivokti savyje. Be viso šito, ji netikėtai pamato Katią, savo donorę, ir nepaaiškinamo smalsumo vedama ją paseka. Kas iš viso to gaunasi sužinosite patys perskaitę knygą 😉

O istorija tikrai įtraukianti ir kuo toliau tuo labiau domina. Kas iš tiesų ta Katia? Kodėl Taileris išėjo? Ar pavyks susilaukti taip trokštamo kūdikio? Žodžiu, puikiai susuktas trileris.

Prie viso šito dar labai patiko puikiai atskleisti šeimos, kovojančios su vaisingumo problema, iššūkiai. Visą laiką skaitydama mintyse kaip užsuktą plokštelę kartojau padėka visatai, kad man neteko susidurti su tokiu gyvenimo iššūkiu.

Tiesa, pasitaikė ir keletas neįtikėtinų situacijų, gal ne tiek neįtikėtinų, kiek tiesiog manęs neįtikino. Tad šį kart už debiutą skirsiu knygai įvertinimą 3.5/5, nes tikiu, jog ši autorė pateiks dar ne vieną puikų kūrinį.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s