Viktor Pelevin – Vabzdžių gyvenimas

Leidykla kitos knygos 2015m Vilnius 192psl

Visiškai crazy knyga 😅 Jau ko ko, bet nesitikėjau uodų su šortais sudarančių sandorius dėl narkotikų, mėšlavabalių filosofavimo apie tai, kad visas pasaulis tik mėšlo krūva, bei blakių rūkančių marihuaną. Žodžiu kosmosas. Net nežinau ką parašyti 😅

Tikrai KITOKIA knyga. Tik gal ne tiek apie vabzdžius, kiek apie pačius žmones tik įspraustus į vabalų gyvenimo rėmus. Dargi apie patį pasaulį ir jį veikiančius dėsnius. Nors iš pirmo žvilgsnio knyga atrodo kaip kupina sarkazmo, bet pažiūrėjus atidžiau gali rasti tokias temas kaip vienatvė, savęs suvokimas, motinystė, sąvojo kelio pasirinkimas, net ir egzistenciniai klausimai. O šalia visų šių filosofinių klausimų glūdi ir tokių problemų iškėlimas kaip narkotikai, emigracija, skurdas… žodžiu “kabliukai”, kurie dar ir dabar gan aktualūs.

“Aš manau, – prabilo vienas vabalas, – kad pasaulyje nėra nieko aukštesnio už mūsų vienatvę.”

Visai nedidelė knygelė, bet tikrai visko labai daug. O tai, jog autorius renkasi apie viską rašyti per vabzdžių gyvenimo prizmę suteikia knygai originalumo. Tikrai nieko panašaus neteko skaityti. O jau ką ir kalbėti apie humoro jausmą! Net pirmasis sakinys leidžia suprasti kokį toną autorius renkasi knygai.

“Pagrindinis pensiono korpusas, slepiamas senų topolių ir kiparisų, buvo niūrus pilkas pastatas, tarsi pagal kvanktelėjusio Ivanuškos komandą atgręžęs jūrai užpakalį.”

Bet turbūt kaip ir gyvenime yra dvi pusės – ta linksmoji, kuri verčia juoktis iš tam tikrų situacijų (ar jų pateikimo) ir ta liūdnoji. Tai ir ši knyga tokia dviprasmiška, nes buvo vietų, kai negalėjau nustoti juoktis, o buvo tokių taiklių įžvalgų, jog privertė surimtėti.

Knyga manau turėtų patikti tiems, kurie ieško kitokio požiūrio, kuriems nesvetimas gyvenimo suvokimas per filosofinę prizmę. Man patiko! Tad mano vertinimas 4/5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s