S. K. Barnett – Saugi

Leidykla Sofoklis 2021m Vilnius 320psl

Perskaičiau ir noriu iškart palikti atsiliepimą! Nežinau ar tiesiog laiku paėmiau ar man tiesiog, TAIP patiko! “Surijau” knygą vos per kelias dienas (nepamirškime to, kad žmogus per dieną ne vien knygas skaitai 🙂 ), taip įtraukė, kad ryte net buvo gaila palikti nebaigtą knygą. Geri trileriai dar egzistuoja!!! Valio!!!

Išliejau emocijas, dabar galiu grįžti ir prie knygos. Jums turbūt tas labiau aktualu nei mano “oj kaip patiko” ir visokie kitokie “oj oj oj aj aj aj” 😀

“Mėšlina istorija. Mėšlinas gyvenimas. Mėšlina aš.

Jis liejosi lauk lyg vėmalai. 

Neįstengiau sustoti. Neįstengiau atsikvėpti.”

Pradžia atrodo nelabai kažkokia ir originali – dingusi mergaitė atsiranda po 12 metų. Skaitai ir atrodo tos scenos gal kažkur girdėtos, pradedi spėlioti kas čia kaltas, kas nekaltas ir taip atrodo viskas nuspėjama. O ir autorius ilgai netampo nervų ir tarsi daug ką atskleidžia paskubomis, bet kaip sakoma “kuo toliau į mišką, tuo daugiau lapų”. Tad ir šįkart istorija užsukta neblogai. Atrodo jau vieną vingį išsiaiškini ir bamt tau kitas, o paskui išaiškėja, kad ir prieš tai buvęs, visai neatskleistas. Mane tikrai pagavo!

O dar žinote kas patiko? Autoriaus rašymo stilius, toks natūralus. Susidaro toks įspūdis, jog atsisėdo ir parašė, taip paprastai ir lengvai, kaip man persiskaitė. O rašymas iš 18metės pozicijos jam gavosi labai neblogai. Jokių bereikalingų daugžodžiavimų, viskas tiesiai šviesiai ir su atitinkamais kalbos “akcentais”. 😀 Tiesa, autorius mėgsta “pakeliauti” per minčių labirintus, tad reikia sekti ką skaitai, nes pagrindinė veikėja mėgsta tai nuslysti į vaikystės prisiminimus, tai tiesiog bando save įtikinti vienu ar kitu faktu. O tai manau prideda dar daugiau pliusų, nes negali “tiesiog bėgti per puslapius”, o turi išties skaityti.

Žodžiu, įvertinimas 5/5 ir dabar jau nekantrauju kada išvysime daugiau jo darbų. Beje, vienas šio autoriaus trileris buvo ekranizuotas jau 2006m – “Derailed”. Tad spėkite ką ketinu veikti šį vakarą? 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s